Wpis z mikrobloga

Zapraszam do nitki o codziennych zachowaniach świadczących albo o niskim IQ, nie pozwalającym ogarnąć czegokolwiek, co nie dotyczy wepchania kolejnej porcji do własnego żołądka, albo o wysoko funkcjonalnej socjopatii. Moje propozycje:

- jeżdżenie samochodem bez używania kierunkowskazów (lub włączanie ich już w trakcie manewru),
- wyrzucanie śmieci bio w foliowych workach (jak ktoś zadba o biodegradowalne to git),
- wyrzucenia do śmieci zakręconych, niezgniecionych plastikowych butelek (składowanie i wożenie śmiecia o 5/6x większym gabarycie, bo komuś się nie chce odkręcić nakrętki i zgnieść butelki).

#ekologia #motoryzacja #samochody #ludzie ##!$%@? #boldupy
  • 75
@the_good_guy: Ja np staram się wozić śmieci posortowane i segregowane do sortowni, oszczędzam tym samym czas pracowników śmieciarek które nie są przystosowane do przewożenia niezgniecionych butelek. Co to za problem raz na 2 tyg wsiąść do auta i pomoc pracownikom za najniższa krajowa, czasami jak mam więcej czasu to pomoge w samym procesie na sortowni.
wyrzucenia do śmieci zakręconych, niezgniecionych plastikowych butelek


@the_good_guy: robię to specjalnie, bo wiem, że firma wywożąca śmieci, której płacę, jeszcze na tych śmieciach drugi raz zarabia. Gdyby wraz z segregacją obniżyli stawki za wywóz to byłbym pierwszy, który by się tym przejmował. Ja mam za nich odwalać robotę mimo, że tylko względem zeszłego roku opłata za śmieci wzrosła o 60%? XD
@the_good_guy: Mam świadomość potrzeby segregacji śmieci i to robię. Ale nie będę gniótł, czy wręcz jak to niektórzy robią - zrywać etykiety i myć plastikowe opakowania przed segregacją.


@RycerzSzaregoMelanzu: @the_good_guy: Nie ma potrzeby ręcznego gniecenia butelek, ale jest potrzeba odkręcania korka. Ręcznie zgniecona butelka i ściśle zakręcona jest gorsza niż niezgniecona butelka, ale bez korka (o ile śmietnik się nie przepełnia.

Praktycznie każda śmieciarka ma prasę zgniatającą która sprasuje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@the_good_guy:

ale co masz za problem ze zgnieceniem butelki?

Po czym piszesz żeby dopasowywać worki i jak nie zgnieciesz tej butelki, to żeby dymać gdzieś z zakrętką xD
Coraz droższy wywóz śmieci i jeszcze nakazy, że masz przy tym coś robić, to jest dopiero urobienie obywateli xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
co to za problem na sortowni?


@skalar_neonka: żaden. To jest dodatkowa praca, a dodatkowa praca to dodatkowe koszty, a dodatkowe koszty to kolejna podwyżka za wywóz odpadów, a kolejna podwyżka za wywóz odpadów to wycie tych, którzy mają w dupie wszystko poza sobą, że znowu atak na ich świętą wolność i święte portfele ¯_(ツ)_/¯

@the_good_guy: proponuje nosić swoje śmieci bezpośrednio do sortowni. Obowiązkowo pieszo żeby nie smrodzić samochodem i nie
@the_good_guy

wiadczących albo o niskim IQ, nie pozwalającym ogarnąć czegokolwiek, co nie dotyczy wepchania kolejnej porcji do własnego żołądka, albo o wysoko funkcjonalnej socjopatii.


Praca na etat za mniej niż średnia krajową, pozwalającą funkcjonować jak npc który tylko je i pracuje bo nie ma na nic więcej czasu, siły i ochoty.
Nie jestem niewolnikiem.

Ale ja idę do sklepu po napój, a nie butelkę. Butelka powinna należeć do producenta.


@RycerzSzaregoMelanzu: Tak, wszystko powinno należeć do korporacji. ludzie powinni tylko nabywać/wypożyczać zawartość. Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy. Wolnościowiec z ciebie konkretny xD
@PaaD:


To by było pół biedy - zjawisko które spotykam to kupa w zawiązanym woreczku na trawniku. Czyli ktoś wykonał najgorszą część roboty - wziął gunwo do ręki, a potem zostawił je dla przyszłych pokoleń.

@Jin: Jak w promieniu kilometra nie ma śmietnika to co w tym dziwnego? Worki i tak są biodegradowalne