Wpis z mikrobloga

#prawo #kiciochpyta

Mircy, może ktoś ogarnięty w prawie coś podpowie: rzecz trywialna,ale nie wiem jak to ugryźć, otóż posiadam prenumeratę na magazyn do czerwca tego roku, była to z góry opłacona prenumerata dwuletnia, ostatnio dowiedziałem się, że firma właściciel tego magazynu jak i kilku innych ogłosiła upadłość (teraz nawet znalazłem w swojej ostatniej przesyłce z magazynem styczniowym papier od syndyka, że jeśli ktoś ma jakieś roszczenia do firmy to ma miesiąc itd itp na zgłoszenie) co JA mam teraz robić? XD Pisać do nich o te parę pln za 6 miesięcy (jak to wyliczyć?) czy co dalej?


  • 11
@Rain_ ale masz jakiekolwiek info że nie wywiążą się z umowy? Bo upadłość to nie jest że z dnia na dzień firma znika, myślę że się wywiążą i nie masz się czego obawiać
@Rain_: Cóż, teoretycznie mógłbyś zgłosić roszczenie z umowy "prenumeraty" (pewnie jakaś umowa sprzedaży to to jest), bo zgodnie z art. 91 ust. 1 Prawa upadłościowego, twoje roszczenie majątkowe niepieniężne o wysłanie numerów od lutego do czerwca stało się roszczeniem pieniężnym zgłaszanym do masy upadłości. Możesz więc zgłosić do masy te 45 zł (8,99 x 5). Za jakieś 3-5 lat dostaniesz 1/3 tego xd

@SlepyBazant weź tu się jako ekspert wypowiedz czy
@Celinka95: szczerze, to jest to jakieś gówno, że nie chce mi się odpalać ustawy i sprawdzać przepisy xd

Nikt nie będzie wysyłać kolejnych numerów XD Syndyk w zamian nie dostanie hajsu, a koszt wysłania nowych numerów będzie pokryty z masy upadłości, więc ekonomicznie nie ma to żadnego sensu dla syndyka, a jeszcze sobie roboty dołoży.

Zagrożenie, poza dodatkową robotą, jest że wysłanie nowych numerów może #!$%@?ć masę upadłości. Do tego jeżeli
@Celinka95: tutaj w sumie jest tak, że upadłość była w grudniu, a OP dostał numer styczniowy, to może jednak syndyk będzie chciał kontynować wysyłanie numerów, ale trochę dziwne by to było. Przypuszczam, że mieli już wydrukowane, a takie czasopisma to jednak składniki wchodzące w skład masy upadłości, które trzeba sprzedać i syndyk wykminił, że ten jeden numer wyśle, żeby pozbyć się gówna, bo i tak trzeba pisemnie wysłać zawiadomienie