Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
2 lata temu odziedziczyłem kilka hektarów pora rolnego. Dowiedziałem się, że jeden z sąsiadów od co najmniej roku bezprawnie sobie je uprawia. Skonfrontowałem się z nim, niestety jest to człowiek bardzo nieprzyjemny, moją prośbę o zaprzestanie wyśmiał mówiąc, że już zasiał na następny sezon, ofertę dzierżawy również zignorował, powiedział że za nic nie będzie płacić.
Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Już walić to co zarobił w ostatnich latach, ale za ten rok mu nie daruję. Zgłosić na policję nie mam czego, bo może się wszystkiego wyprzeć, a pole mam ponad 100km od domu, więc też nie zareaguję szybko jak latem będzie zbierać plony. Jedyną opcją jaka przychodzi mi do głowy to zatrudnienie kogoś z tamtych okolic do zebrania plonów z tego pola przed nim, pytanie czy polskie prawo znów nie chroni takich "dzikich użytkowników" pora rolnego?
Macie jakieś pomysły?

#pytanie #prawo #uprawaroli #rolnictwo

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b2094e7b6d682323d71d85
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 104
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ludzka bezczelność nie zna granic. Idź do papugi, ale tak na logikę, to możesz sobie zebrać to, co on zasieje tylko przy okazji możesz mieć wroga na całe dekady, który wszystko tam będzie robił ci na złość.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: a czy poprzedni wlasciciel tych gruntów mial z nim jakas umowe (nawet ustną)? Jezeli tak to jako nowy wlasciciel musisz mu ta umowe wypowiedziec i dać czas na zakonczenie dzialalnosci, "wyjscie" z pola i przywrocenie ziemi do pierwotnego stanu (zeby nie bylo ze ci rowów nakopie po złości). Gość moze nie wiedział ze wlasciciel sie zmienil (w co watpie bo na wsiach kazdy wie o kazdym do 3 pokoleń wstecz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Popytaj się rolników ile dzierżawa w twojej okolicy. Potem dowiedz się o kilku największych rolników w okolicy i zaoferuj im dzierżawę, ktoś na pewno weźmie, kwestia ceny. Będziesz miał kasę co roku i problem z głowy.
Ponadto ogarnij temat dopłat bo co roku masz kilkaset zł do hektara oraz dopłaty na paliwo.
Ludzie często dzierżawią ale dopłaty biorą sami, więc żeby cię nie wydymali.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 80
@AnonimoweMirkoWyznania: nie bij się z wieśniakiem o 500 zł w sądach. Zaczekaj na wiosnę, aż mu podrośnie i zaoraj, lub już teraz wydzierżaw to komuś innemu za psi #!$%@?, żeby szybko znaleźć, a na wiosnę wjedzie dzierżawca ciągnikiem elegancko
  • Odpowiedz