Wpis z mikrobloga

#przepisydrogowe
Cześć. czy prawidłowe jest oznakowanie zwykłego skrzyżowania prostopadłego dwóch dróg w mieście, gdzie po dwóch stornach na jednej drodze są znaku ustąp i stop (prawidłowo), natomiast nie ma żadnych znaków na tej drugiej drodze. czyli zgodnie z podstawową zasadą, jak nie mam żadnego znaku to ustępuje temu z prawej. Ale ja przykładowo wiem, ze po prawej i lewej są znaki ustąp i stop, wiec ja jadąc na wprost mam przed nim pierwszeństwo. czy w takiej sytuacji jak na drodze prostopadłej sa znaki ustąp/stop czy na tej "mojej" nie powinno być obowiązkowo znaku informującego ze mam pierwszeństwo ?
  • 4
@piogol1769:
Znak D-1 droga z pierwszeństwem działa do odwołania więc jeżeli jest wcześniej postawiony to teoretycznie nie jest potrzebny, żeby mieć pierwszeństwo. Z drugiej strony przepisy wymagają od projektantów powtarzania znaku D-1 przed skrzyżowaniem jeżeli odległość od poprzedniego jest większa niż 50 metrów.
@janekplaskacz: racja, znak może być nieco wcześniej, jest tam dużo drzew, może się schował. musze to zweryfikować. zakładam, ze takiej sytuacji być nie powinno, ze sa tylko znaki ustąp/stop a o pierwszeństwie już nie ma.