Wpis z mikrobloga

Mireczko jak się kupuje na niemieckim eBay "lokalnie" czy jak to się tam zwie. Założyłem konto, znalazłem przedmiot, ale nigdzie nie wiedzę przyciski kup. Mogę wysłać tylko wiadomość do sprzedającego. Czy to się odbywa na jakiejś prymitywnej zasadzie wzajmwnefo zaufania czy jest jakaś ochrona przed oszustem jak np na OLX
#niemcy #emigracja #ebay #rowery
  • 9
  • Odpowiedz
@bladybezczel: mysle ze caly portal jest odpowiednio zabezpieczony i ubezpieczony od takich numerow bo coby nie gadac to jedna z wiekszych platform. tutaj takich walkow (chyba) (raczej) sie nie robi po prostu. od zawsze bylem w wielkim szoku wlasnie w druga strone. sprzedajacy czesto wysylal mi towar zanim jeszcze wplacilem hajs.
15 lat tutaj kupuje i nie zdazylo mi sie "nadepnac na mine". raz wyczailem trefny sklep sprzedajacy towar ktorego nie
  • Odpowiedz
@bladybezczel: nie, nie jest. jesli sprzedajacy nie udostepnil "Sicher bezahlen" bo jest opcja platnosci przez stronke, ale wiekszosc ludzi nie ogarnia jak to dziala i sa 1000 lat technologicznie cofnieci, to mozesz tylko sobie potem kontaktowac support Kleinanzeigen.
  • Odpowiedz