Wpis z mikrobloga

  • 4
2946 + 1 = 2947

Tytuł: Triumf ciemności
Autor: Éric Giacometti, Jacques Ravenne
Gatunek: powieść historyczna
Ocena: ★★★★★★★
Tłumacz: Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak
Wydawnictwo: Sonia Draga
Liczba stron: 432
Forma książki: e-book, audiobook
Rok 1938. Europa stoi nad przepaścią, nad światem wisi widmo wojny. Ahnenerbe, tajemnicza instytucja nazistowska utworzona przez samego Himmlera, przemierza kontynenty, poszukując mitycznych artefaktów wszelakich kultur i religii. Jej członkowie, wiedzeni obsesyjnym pragnieniem zapewnienia Trzeciej Rzeszy wiecznego panowania, usiłują zdobyć skarby słynące z mrocznych mocy, które mogłyby ugruntować pozycję Führera. Himmler wysyła esesmanów do tybetańskiego sanktuarium w zapomnianej himalajskiej dolinie, sam zaś wyrusza do Hiszpanii, by szukać w jednym z katalońskich klasztorów tajemniczej tablicy. Wierzy, że jego ludzie zdobędą klucz do wielkiej potęgi, ale o jaką moc tak zaciekle zabiegają? Wkrótce Zachód z Winstonem Churchillem na czele odkryje, że wojna z Niemcami będzie nie tylko militarną potyczką, lecz także spirytualnym starciem światła z mrokiem. Do tej walki mogą nie wystarczyć doskonale uzbrojone oddziały wojsk.


Szukając czegoś podobnego do książek Dana Browna, tylko lepiej napisanych, trafiłem na tą serię, która jest mariażem książki historycznej, przygodowej i encyklopedii symboli. Spotkamy tu zarówno postacie historyczne, jak i fikcyjne, która fajnie się uzupełniają. Całość czyta się całkiem zgrabnie i trudno się oderwać, jestem ciekaw jak ta seria (Czarne słońce) się rozwinie, choć w tym roku nie udało mi się zabrać za 2 tom. Jest to typowa książka od wydawnictwa Sonia draga, która albo będzie super (patrz książki Grange'a) albo będzie gniotem (jak większość ich kryminałów). Dla Browna jest osobna kategoria, bo każda z jego książek jest momentami super i gniotem jednocześnie ( ͡ ͜ʖ ͡)

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #powieschistorycznabookmeter
ali3en - 2946 + 1 = 2947

Tytuł: Triumf ciemności
Autor: Éric Giacometti, Jacques Rav...

źródło: comment_1672451616ychlj2jZtHvdz7dCa7Rkxm.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Przytulnie Od razu szkalują ;) Pisze książki, które chciałbym czytać, bo bardzo lubię takie zagadki z historycznym tłem, ale niestety od 3 części przygód Langdona jest co raz gorzej. Dlatego szukam alternatywy u innych autorów.
  • Odpowiedz