Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 40
1 017 146 + 122 + 13 + 35 + 28 + 146 = 1 017 490

Z ostatniego tygodnia. W tym wyprawa do Lublina (146 km), żeby sprawdzić nowe zimowe buty na rower (a było +4;)) i wczorajsza wyprawa do #czestochowa (121 km) żeby zobaczyć najmniejszy pomnik Papy, ale okazało, się, że nie przetrwał próby czasu.

W planach mam jeszcze Park Miniatur Sakralnych w Złotej Górze, więc nie tracę humoru, choć wiem, że może być mi trudno dostać się do środka.

Gdzieś w internetach czytam, że choć sam park jest porzucony przez prawowitych właścicieli, to na terenie zdarza się spotkać dziwnych ludzi którzy żądają od „zwiedzających” dyszkę za wstęp;) Ale choć spędzam tam prawie godzinę to nikogo nie spotykam. Wcześniej jednak walczę, żeby przeciągnąć rower przez dziurę w płocie (dobrze, że mam wąską, damską kierownicę), a potem, już wychodząc drę spodnie przechodząc przez płot;)
Jan Pudzian prezentuje się całkiem majestatycznie i jestem zdziwiona, że praktycznie nie ruszył go ząb czasu ani łapy wandali, bo same miniatury budowli sakralnych to obraz nędzy i rozpaczy.
Na miejscu nikogo nie spotykam, choć jak już odjeżdżam, to zaczepia mnie dwóch gości z plecakami i pytają jak można się dostać do środka. Byłam tam pierwszy raz, ale mogłam tonem stałej bywalczyni opowiedzieć, jak wejść, obejść całość i wyjść, żeby nie musieć nadrabiać drogi;)
Generalnie polecam taki #urbex zwłaszcza, że nie wiadomo, kiedy w końcu ktoś się ogarnie i zaora to miejsce (bo nie sądzę, żeby rewitalizacja była w planach).

I jeszcze:
#kwadraty
Max square: 36x36 (+0)
Max cluster: 2358 (+28)
Total tiles: 20118 (+179)

#zaliczgmine 1102 (+12)

#rowerowyrownik #cenzopapa #wykopobrazapapieza #2137 #jp2

Skrypt | Statystyki
Pobierz rdza - 1 017 146 + 122 + 13 + 35 + 28 + 146 = 1 017 490

Z ostatniego tygodnia. W tym...
źródło: comment_1672405490VfBOWryMA3a0maeneRnQ4Z.jpg
  • 4