Wpis z mikrobloga

@powerfulally: ARC komunikuje się między projektorem a amplitunerem.
Jak wszystko podpinasz pod amplituner to nie działa ARC bo nie ma po co.
ARC zadziała jakbyś na projektorze uruchomił np. Youtube i chciał aby grało to w soundbarze. Wtedy zwrotny kanał audio (ARC) wysyła z projektora do amplitunera dźwięk.
@ksiak: chciałem się upewnić co do możliwości użycia Dolby Atmos bez kombinowania z kablami, jak teraz to czytam to faktycznie było niezrozumiałe xD Amplituner i tak mi będzie potrzebny, bo chcę podpiąć do niego shielda, gramofon i może coś jeszcze w przyszłości (teraz projektor gra z wbudowanych głośników, a gramofon mam podpięty pod przedwzmacniacz i do aktywnych głośników). Po planowanych zmianach w pokoju jedynym wyjściem będzie soundbar i ewentualnie głośniki z
dzięki za odpowiedź, czyli biorąc pod uwagę, że shield jest jedynym źródłem obrazu i dźwięku i projektor służy tylko do wyświetlenia obrazu to amplituner tak naprawdę sprawia że arc jest niepotrzebne dla tego ustawienia i powinno śmigać bez tego.


@powerfulally: dokładnie tak. cyfrowo video + audio wchodzi do ampli a ampli rozdziela audio tam gdzie trzeba i video tam gdzie trzeba.
Pamiętaj jeszcze, że technologia ARC jest wypierana przez eARC. To
@szcz33pan: dzięki za odpowiedź! Będę pamiętać o kablach, aczkolwiek skoro i tak potrzebuję amplitunera to będę korzystać w ten sposób :)

Mam projektor bez funkcji smart, full HD, ale z całkiem przyjemnym obrazem i nie czuję potrzeby zmiany na ten moment, zastanawiałem się czy brak arc/earc mi w czymś przeszkodzi.