Wpis z mikrobloga

Wyobraźcie sobie, Ktoś kupił na portalu olx przedmiot jest dosyć duży, opłacił przesyłkę itd. Wiec wydrukowałem etykietę wygenerowana AUTOMATYCZNIE, zapakowałem przedmiot w karton i poszedlem na pocztę. Na poczcie babka nie chciała przyjąć paczki bo stwierdziła ze etykieta jest do xl a nie do xxl i paczka nie przypomina kwadratu lub prostokąta. Na etykiecie pisało do 20kg XL. Babka zawołała kierowniczkę i afera trwała z 30 minut, najpierw dała karton żeby zrobić z paczki prostokąt potem mówi ze jednak nie bo wymiary się nie zgadzają xD. Straciłem nerwy czas i pieniądze. Poczta Polska to jest jakieś nieporozumienie.. w środku jakieś gumy kulki, kubki, plastikowe zabawki.. u kuriera, ładnie czysta bez żadnych dodatkowych zabawek.. już nie mówiąc o tym, ze system się babie zawiesił na poczcie, skandowała etykietę 10 razy.. kolejka jak za komuny.. szkoda strzępić ryja.

#pocztapolska #poczta #kurier #paczka #kurier #wysylka
  • 3
  • Odpowiedz
@Infiniti46: poczty to stragany z dewocjonaliami, na których starzy ludzie mogą wysłać list i opłacić rachunki xD czasem przyjdzie jakieś awizo do skrzynki i trzeba polecieć polecony odebrać, ale tak to kurde nie wiem, wysyłanie paczek przez poczte to juz w ogole nieporozumienie i masochizm
  • Odpowiedz
@Infiniti46:
W Pocztexie opłata zależy od wymiarów paczki i tak:
XL to wymiary do 60 x 60 x 70 cm i waga do 20 kg.
XXL to wymiary długość + szerokość + wysokość <= 250 cm, a najdłuższy bok 120 cm i waga do 30 kg.
Jak etykieta była nieodpowiednia, to w tym przypadku nie jest to wina Poczty, a OLX-a (lub twoja ja wybrałeś zły rozmiar).

A co do kształtu
  • Odpowiedz