Wpis z mikrobloga

@S-Type: zaktualizuj wiedzę, bo PISowcy obniżyli limity do 8k i nie bedzie wolno Ci się rozliczać gotówką z przedsiębiorcą powyżej tej kwoty jak tez jestes przedsiebiorca se
kto jeździ więcej niż 180 km/h


@fuji: a jak nie popełniłeś przestępstwa, to nie masz nic przeciwko inwigilacji i zaglądania w dupę, co nie?
Wiesz do czego prowadzi podejście "kto robi xxx?"?
@Andczej a sorki racja. Na razie nie ma przepisów zabraniających osobie fizycznej zapłaty gotówką(do 2024). To co napisałem to obowiązek zabraniający wyłacznie płatności gotówką.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
, tak samo jak #!$%@? "płatność kartą powyżej 10 zł" są bezprawne.

@S-Type: Pokaż mi zapis w prawie który wymusza na właścicielu przyjmowanie płatności kartą. W ogóle, jakikolwiek przepis prawa dotyczący płatności kartą i wysokością opłat.
Tyle komentarzy ale nikt nie wyjaśnił mi jednego: jak można o zdrowych zmysłach płacić gotówką za samochód?


@knur3000: Serwis masz jak byk. Nie można sobie pojechać i kupić od nich nie wiem, wycieraczek? Powinno mnie paraliżować jak mam pięć dych przy dupie? A olej na wymianę to już chyba zawał murowany, bo powyżej stówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@S-Type: kupowałeś kiedyś nowy samochód za gotówkę? Oczywiście, że jest na to paragraf i zawsze odmawiają, albo przelew albo kartą, owszem możesz zapłacić gotówką ale urząd skarbowy wtedy przejmuje sprawę i do 10 dni mają czas żeby zweryfikować pochodzenie gotówki i czy nie podpada pod "wspieranie terroryzmu itp itd" i spotkałem się z tym i Skodzie i Oplu.

Oczywiście mówię w temacie zakupu samochodu (tj płatność powyżej ilus PLN)

@K3ksik:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
no nie wiem, to nie jest Janusz to Volvo Polska i jest napisane we wszystkich serwisach

@kawior2007: no właśnie jakiś januszex, importer VOLVO to Volvo Cars Poland a nie jakieś volvo polska sp z o o, pracuje w salonie volvo autoryzowanym i pierwsze słyszę żeby od stycznia tylko płatność kartą
@DerMitteleuropaer: A chłopie daj sobie siana. Zresztą po co ja z tobą pisze jak już od pierwszej odpowiedzi widać, że to rozmowa z typowym wykopkiem oderwanym od realiów. Idź szukaj sobie podobnych i rozmawiajcie o poważnym łamaniu obowiązujących przepisów.
@bones1909: idk mam s60 z salonu i latalem 2 paczki spokojnie to moze jakis nowy wymysl xD
Za to brat ma betke 4 z salonu i ni #!$%@? bym sie nie zamienil, rocznikowo to samo a komfort jazdy duzo gorszy w moim odczuciu