Wpis z mikrobloga

Po zatankowaniu LPG, gaz nie chce się załączyć, dostaje powiadomienie, że nie ma gazu w zbiorniku (instalacja STAG). Da się to naprawić bez jazdy do serwisu? Przed świętami byłem u mechanika wymienić cewki, jak byliśmy na jeździe próbnej to zabrakło gazu, potem auto stało przez święta w garażu. Dzisiaj byłem zatankować LPG i weszło 28L, co dziwne bo w teorii powinno wejść 35L, po zatankowaniu dostałem komunikat od komputera że nie ma gazu. Próbowałem załączyć gaz awaryjnie ale dalej to samo. Instalacja montowana rok temu, miesiąc temu byłem na serwisie.
#lpg #mechanikasamochodowa #motoryzacja
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@majk_emigrant Nie zakręcił, jak wymienił cewki to byliśmy na jeździe próbnej, gaz się załączył i zabrakło gazu, potem w święta jechałem do rodziny i gaz się na chwilę załączył, po czym się wylaczyl, bo nie było gazu, a ja go wtedy wyłączyłem guzikiem. Zatankowałem dopiero dzisiaj i pojawił się problem
  • Odpowiedz
@Hakunamatata57: no to obstawiam elektrozawór. Prosty test - przełączaj przyciskiem noPB/LPG i nasł#!$%@? czy zawór "pstyka" - powinieneś znać ten dźwięk z normalnej eksploatacji.

Tyle, że jeśli nie jest to kwestia zakręconej butli to pewnie i tak skończysz u gazownika.
  • Odpowiedz
@Hakunamatata57: jeśli na ten gaz się przełącza, a po chwili wyłącza to tak się typowo się dzieje jak jeden z filtrów jest zapchany.

Jak w ogóle się nie przełącza to tak jak koledzy już pisali - któryś z elektrozaworów się nie otwiera, bo albo coś z zasilaniem, albo z zaworem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hakunamatata57: butla 35l pojemności może przyjąć bezpiecznie 70-80 procent pojemności. Gaz przy wyższych temperaturach musi mieć miejsce żeby się rozszerzyć. Jak nie zapina gazu to sprawdź zasilanie na cewce przy butli kontrolką. Jeśli nie wiesz jak to zrobić - do gaziarza
  • Odpowiedz