Wpis z mikrobloga

siemaneczko mireczki, ma ktoś doświadczenie z lataniem FPV w piaszczystym otoczeniu? kusi mnie żeby wziąć mojego 2.5" Diatone 249 na spacer po nadbałtyckiej plaży no i mimo lądowiska 2x2m jednak może się zdarzyć lądowanie w piachu i w internecie zdania są skrajnie podzielone od "przecierasz soczewkę i lecisz dalej, bo piasek z bezszczotkowych silników wyleci samoczynnie" do "czeka cię rozbieranie silniczków albo zatarcie i wymiana na nowe", a w tym maluszku silniczki są tak małe, że nawet nie wiem na ile da się je rozebrać. podobno najgorszy jest piasek z dużą ilością żelaza, który się przyczepia do magnesów w silniku i jest klapa, słoność piasku też pewnie nie pomaga, więc ktokolwiek widział, ktokolwiek wie cokolwiek to proszę się podzielić, bo już nie wiem co myśleć, pozdro!

#drony #fpv
  • 7
  • Odpowiedz
@3edcvfr4: Obie strony mają racje, raz się zdarzy tak, że zrobisz szybki disarm jak wpadniesz do piachu i tylko kamerę czyścisz, ewentualnie obrócisz parę razy silniczkami żeby wypadło te parę ziarenek piasku. Innym razem silnik parę razy się obróci i wpadnie tego więcej.

  • Odpowiedz
@sirgorn: no to nie jest taka prosta sprawa, bo to mój pierwszy i jedyny jak na razie dron FPV, więc nie mam zapasu którym bym mógł sobie latać, kiedy ten będzie uziemiony, a w najgorszej opcji to ze zdobyciem pasujących silniczków też może być problem, więc na taką okazję mogę wziąć jakiegoś zabawkowego szczotkowca, którego mi nie będzie tak żal

wiem, że ludzie mają bardziej mentalność "send it", ale ja jestem
  • Odpowiedz
@3edcvfr4: to chyba tłumaczy dlaczego mata 2x2m nie wystarczy na wylądowanie (ʘʘ) a tak na serio, to jeśli chciałeś tyllko po prostu polatać nad morzem, bez kręcenia jakiegoś filmu pamiątkowego no to faktycznie lepiej zrezygnować niż się stresować ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@3edcvfr4: jak nie jesteś pewien to po prostu nie lataj. Samo zmoczenie sloną woda choćby od bryzy lub mokrego słonego piasku jest bardzo niepożądane dla elektroniki, chyba że wszystko wcześniej super przygotujesz lakierem pvb60
  • Odpowiedz
@sirgorn: Generalnie wg. mojego doświadczenia zabezpieczenia w kolejności:

PVB60 (najtańsze ale najszybciej schodzi - twardnieje i pęka o zmian temperatur)

422C MG Chemicals (jak dasz za mało to też schodzi, jak za dużo to nie da się lutować, generalnie lepsze niż PVB)

FPV WORRY FREE (mieszane mam uczucia, raz było wszystko ok, drugim razem dron lekko w śniegu i FC gone)

Wet Dream (ciężko dostępny, jakiś inside dronowy w Polsce, ale
  • Odpowiedz