Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Dzień dobry. W związku z tym, że podobno na ibkr amerykańskie etfy można kupować przez pit option i jakiś recurring podobno to chyba bym tam otworzył sobie konto. I mam kilka pytań
1) Podobno trzeba tam walutę konta ustawić, można PLN czy trzeba euro lub USD? Jeśli to drugie to jak najtaniej wpłacać i wypłacać tam? Można revolutem?
2) Podobno są jakieś problemy z wymiana walut. Jak mam euro i chce kupić coś w dolarze to można jak w Degiro kupić i samo przeliczy euro na USD?
3) Są jakieś opłaty na które warto wiedzieć? Jakieś opłaty przy wypłacie czy coś?
4) Mam akcje pracownicze w computershare. Jakiś Mirek przenosił z mbanku. To przeniesienie jest za darmo? A przenosił ktoś z tego albo zagranicznego brokera, bo to wtedy chyba inaczej się wpisuje niż z polskiego
#interactivebrokers #ibkr #gielda
  • 8
@Mysciak: a co za chwilowy błąd, jest sposób na kupno US ETF przez ibkr oprócz opcji put?
Z put-ami taki problem, że są lotami po 100 sztuk. Na schd to na razie nie taki wielki problem, ale w przyszłości może się okazać że tak
@arsen-zujew: IBKR wprowadził funkcje automatycznego zakupu akcji cyklicznie. Czyli np co tydzien kupuje ci X jednostek danego ETF. W ten funkcji są dostępne obecnie wszystkie ETF'y - w tym te amerykańskie. Dla mnie to bug, który zostanie niedługo naprawiony.