Wpis z mikrobloga

Gdy chodzę po #krakow to czuje się jak w Grudziądziu albo innej Bydgoszczy (bez urazy bo to git miasto), niskie biedne polskie kamienice, Wawel i Kazimierz ok ale w #wroclaw czuć niemiecką siłę i potęge, wysokie bogato zdobione przedwojenne kamienice o wiele ciekawsze niż w reszcie polski w pięknych oryginalnych kolorach, monumentalne budowle, szerokie ulice.
#przemysleniazdupy #architektura
Cwelohik - Gdy chodzę po #krakow to czuje się jak w Grudziądziu albo innej Bydgoszczy...

źródło: comment_16718460067n95MIcLJvGzSY9kl9VTGR.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Cwelohik: Wrocław i to całe klepisko z kostki brukowej. Miasto ładnie pieszo ale jak chcesz się ruszyć dalej niż 7 m od miejsca w którym jesteś to jest tragedia.
  • Odpowiedz
@md5sum kostka ta oryginalna i nie ruszają od czasów Adolfa jest często w lepszym stanie niż kilkuletnie asfalty.


@Cwelohik przed 39 Wrocław był bodajże 3 najbogatszym miastem Rzeszy. Gdyby nie decyzja o zrobieniu z niego twierdzy dziś mógłby być znacznie ładniejszym miastem niż Kraków.
  • Odpowiedz
Gdy chodzę po #krakow to czuje się jak w Grudziądziu


@Cwelohik: ja najbardziej to dostrzegłem jak wracałem flixbusem z Budapesztu. Stare miasto w Krakowie jest żałośnie niedoskalowane.
  • Odpowiedz
opracowanie technologii trwałego łączenia asfaltu ze starym brukiem


@Viking-: wystarczy stopić kostkę. Niewiele ponad 700 stopni i granit nam popłynie. Wtedy już tylko wyjechać walcem, wyrównać, zalać asfaltem póki jeszcze ciepłe i gotowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ogau rzecz w tym, że powinno to być jeszcze względnie łatwe i tanie ( ͡~ ͜ʖ ͡°) niby dało by się to zrobić w taki sposób jak ruscy odśnieżali kiedyś pasy startowe silnikami z MiGów na ciężarówce wycelowanymi w nawierzchnię, ale wtedy było by chyba drożej niż rozje..ać i zrobić od nowa. Wiem natomiast, że znajoma dr'a z wyróżnieniem zrobiła z kompozytów metal-polimer-metal. Czemu więc nie dać komuś
  • Odpowiedz
rzecz w tym, że powinno to być jeszcze względnie łatwe i tanie


@Viking-: ani łatwe, ani tanie. Ogrzać powierzchnię to jedno, ale ogrzać przynajmniej do połowy grubości taką kostkę? Do odśnieżenia pasa wystarczy 1oC, a nie 700 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czemu więc nie dać komuś tematu "kompozyt granit-beton asfaltowy"


@Viking-: masz do wyboru dowolny polimer i dowolny metal i można się bawić. Ciężko mi coś
  • Odpowiedz
@Ogau głównym problemem pracy koleżanki była właśnie odpowiednią adhezja. Ostatecznym rozwiązaniem z tego co pamiętam okazała się jakaś warstwa łączna. W przypadku granitowego bruku mogło by pomóc jakieś odpowiednie szlifowanie powierzchni żeby była odpowiednio chropowata i nakładanie pierwszej warstwy w odpowiednio wysokiej temperaturze. Nie mniej jednak to sprawa dla jajogłowych, nie dla nas prostych ludzi ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie mniej jednak to sprawa dla jajogłowych, nie dla nas prostych ludzi ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@Viking-: akurat jestem jajogłowy z wykształceniem w kompozytach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ogau Ło proszę łynteligent na wypoku ( ͡~ ͜ʖ ͡°) w takim wypadku możesz znać pracę Oliwi. Ja przez PWr nie przebrnąłem, ale jak sobie przypominam jak ta uczelnia robiła jej pod górę z robieniem próbek to chyba nie żałuję.
  • Odpowiedz
jak sobie przypominam jak ta uczelnia robiła jej pod górę z robieniem próbek to chyba nie żałuję.


@Viking-: ja po praktykach w jednej z katedr podziękowałem za propozycję doktoratu. Długopis ciężko jest tam kupić xD
  • Odpowiedz
@Ogau no ona dra robiła na mechanicznym, a wtryskiwarki są na chemicznym. Dali jej zrobić jedną próbkę. Żeby mieć w ogóle na czym pracować jeździła do Turynu i Warszawy
  • Odpowiedz
@Viking-: wojny na PWr to standard. Oni tam się potrafią wyzywać nawet będąc w tej samej katedrze, a między wydziałami to pewnie się nienawidzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz