Wpis z mikrobloga

Chciałbym złożyć sobie dosyć niedrogiego kompa, bo mój obecny już szczerze mówiąc wymięka, a i tak dawałem radę sporo na nim zrobić. Nawet różne substance paintery, designery i blendery dawały radę, chociaż co prawda często musiałem je resetować ze względu na brak ramu. dla ciekawskich jest to i3 3240, 8gb ramu, ssd na sata, gtx 650 1gb i jakiś kiepski zasilacz.

ogólnie moje pytanie brzmi czy opłaca się w ogóle ładować w ryzeny 5000 czy lepiej jest poczekać na nowe? zastanawiam się nad takim zestawikiem, grafika mi niepotrzebna a całe te bebechy może uda mi się wcisnąć do obecnej obudowy. żadnych inteli i nvidii nie chcę, a przede wszystkim nic od tych drugich bo podobno kiepsko ze wsparciem pod linuxem. będzie ok?
#komputery #pcmasterrace
Pobierz janoosz-tracz - Chciałbym złożyć sobie dosyć niedrogiego kompa, bo mój obecny już szc...
źródło: comment_1671823048fBLOGB7RqYtKu2QGRNydvE.jpg
  • 9
ogólnie moje pytanie brzmi czy opłaca się w ogóle ładować w ryzeny 5000 czy lepiej jest poczekać na nowe?


@janoosz-tracz: Biorąc pod uwagę cenę płyt AM4, DDR5 i samych procesorów... i tak by cię nie było stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko na litość po co ci ten HDD.
@GOOF1: w takim razie raczej bierę, dziękuję c:
@L3gion: no pewnie i nie byłoby mnie stać, ale jestem w tyle z komputerami kilka, może kilkanaście lat i wolałem zapytać. a nuż okazałyby się tańsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
HDD potrzebny mi bo hoarduję sporo rzeczy. 1 TB to za mało, a na prędkościach i innych #!$%@? mi nie zależy. no chyba że dostanę jakiś lepszy w
@tomek0931: obudowę mam zamiar wykorzystać z mojego obecnego della - bez żadnych okienek, ledów, rgb i innych świecidełek więc takie cuda mi są kompletnie niepotrzebne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dysk ewentualnie zmienię na jakiś m2, później dokupię sobie jakiś duży hdd. dzięki!