Wpis z mikrobloga

Witam, jestem po przeszczepie ale same zakola robione były, a środek(mały kwadracik z przodu) i tył zaczyna być co raz gorszy, włosy przeszczepione też są chude i do dupy, ale taka klinika xD już tego nie zmienie.
Pytanie mam takie czy mogę robić swoją mixture i np mieszać Fina w minoxie, bo jak brałem tabletki to czułem się jakiś otumaniony, w sensie że odcięty dosyć od emocji itd. Ktoś z was w ogóle jadł te tabletki mając nerwicę lękową albo depresję? Najgorzej jak się ma nerwicę ale wiesz że lysiejesz a Fin może nasilać takie stany, jak to u was wygląda i za co się najlepiej złapać żeby kuracja była jak najmniej inwazyjna. #finasteryd #minoxidil #nerwica #topical
  • 26
  • Odpowiedz
@patro1995pc: ja blokowanie dht odczuwam na sobie, czuję się mniej energiczny niż kiedyś. Dużo osób nie odczuwa w ogóle skutków ubocznych, ale według mnie trzeba zdawać sobie sprawę, że blokujemy sobie 70% jednego z bardziej wpływowych androgenów. Nie wiem jaką bierzesz dawkę, ale 0.5mg co dwa dni powinno dawać dobre rezultaty i być umiarkowanie inwazyjne
  • Odpowiedz
  • 0
@lxst a np jak wymieszam minoxa z finem ? Wiesz coś na ten temat, jak to działa? Dużo osób w sumie sugerowało mi coś takiego, nawet jeśli kiedyś próbowałem 0,25 tabletki i czułem się taki wyssany z życia, albo po prostu wkręta za duża. Hmmm a coś muszę robić zdecydowanie, są jakieś wcierki z palma od trychologa po 300 zł ale czy to robi robotę to trudno powiddziec
  • Odpowiedz
@patro1995pc: jeżeli masz na myśli mieszanie topical finasterydu z topical minoxem, to niestety niewiele wiem, bo nie próbowałem. Jeżeli bardzo źle znosisz skutki oddziaływania finasterydu, to jest to pewnie głównie skutek mocno obniżonego dht. Spójrz na wykres, tak naprawdę nawet 0.2mg obniża go drastycznie, między 0.2mg a 1mg jest różnica paru procent. Być może potrzebujesz czegoś dużo słabszego. Z tego co wiem, to palma sabałowa redukuje go gdzieś o około 30%,
lxst - @patro1995pc: jeżeli masz na myśli mieszanie topical finasterydu z topical min...

źródło: comment_1671726301ir0dOwiW2iXlivRQ9b4feX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@lxst tylko no w czym innym finasteryd rozpuszcze?, ponoć w minoxie się fajnie rozpuszcza, będę coś próbował w takim razie boje się trochę minoxa bo się oczytałem dużo rzeczy o nim, palma coś obniża ale żeby całkowicie zatrzymać wtedy by nikt po Fina nie sięgał. Skoro czasem się czujesz mniej energicznie nie przeszkadza Ci branie tego?
  • Odpowiedz
@patro1995pc: nie ma co się stresować, bo z takim podejściem sam się tylko nakręcasz. Spojrzałem jakie skutki uboczne ma minoxidil i moim zdaniem nie ma czego się bać za bardzo, jak będzie źle to odstawisz i po miesiącu wszystko wróci do normy. A czy mi fin przeszkadza? Na ten moment nie, cenię sobie włosy i chciałbym je zachować, nawet kosztem nieco gorszego samopoczucia. Każdy sam sobie musi ocenić co jest dla
  • Odpowiedz
  • 0
@lxst w sensie nie że skutki tylko parę osób pisało że szybciej włosy wypadają na początku, a wtedy się będę bal że nie wrócą ale to ponoć normalny objaw. Możliwe że też tak postąpie, coś kiedyś trzeba dać od siebie, tylko potem po odstawieniu żeby wszystko wracało do normy
  • Odpowiedz
@patro1995pc: ogólnie to po topical finie to nie jest tak że nie ma uboków tylko są one mniejsze/szansa na nie jest mniejsza, ale warto pamiętać że to nie jest jakaś duża różnica i jeśli masz uboki po finie w tabletkach to na 90% będziesz mieć też po topical bo po jakimś czasie stosowania poziom leku w krwioobiegu się zrównuje (do poziomu jaki jest przy zażywaniu zwykłych tabletek)
  • Odpowiedz
  • 0
@maxiek właśnie widzę, czyli polecasz brać tabletki zamiast mieszać w minoxie? 0,25 na start ? Może być? Jeżeli będę się do dupy czul po tym jakie mam alternatywy? Palma?
  • Odpowiedz
  • 0
@maxiek boje się że dużo osób pisało że wypada w opór włosów na początku, mialem same zakola robione na przeszczepie i środek głowy dlatego co raz gorzej wygląda widać że dht i łysienie dalej postępuje a nie chce dopuścić do łysego środka a włosy na zakolach zostaną to moja bolączką xd
  • Odpowiedz
A co do minoksydylu to stosuję i czasem miewałem bóle głowy, a tak to nic innego. Mój brat też stosuje i żadnych objawów
  • Odpowiedz