Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich,

od jakiegoś czasu ćwiczę rekreacyjnie, w sumie co 2-4 dni robię 3 rodzaje ćwiczeń:
wyciskanie na klatę - obecnie około 85 kg w 7 seriach po 6 powtórzeń
wyciskanie na leżąco po francusku - obecnie około 35 kg w takiej samej ilości jak w/w
modlitewnik też około 35 kg 5 serii po 6 powtórzeń

Zauważyłem że ten zestaw ćwiczeń jest dla mnie mega, tzn w ciągu niecałego roku z 40 kg na klatę doszedłem do 85, wzrost objętości tricepsa przez wyciskanie po francusku też jest bdb.

Z minusów przy regularnych ćwiczeniach co 2 dni zauważyłem lekkie cierpnięcie prawej ręki, oczywiście nie cały czas, tylko przy dłuższej jednostajnej pozycji jak np. podczas snu.

Pytanie, czy istnieje jeszcze jakaś inna droga do szybszej budowy bicepsa/tricepsa/mięśni klatki? Jakiś lepszy zestaw ćwiczeń? Pytanie zadaję tutaj bo jestem leniwy a na mikroblogu mimo wszystko czasem padają dobre rady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mikrokoksy
  • 6
@Perdition: jeśli chcesz zbudować fajną klatę to musisz zacząć ćwiczyć też inne partie np. wyciskanie żołnierskie, martwy ciąg itp. bez tego znacznie wolniej budujesz inne mięśnie no i możesz nabawić się w przyszłości kontuzji bo gdy rozbudujesz jakiś element ciała to inne mięśnie będą osłabione i przy próbie zwiększenia ciężaru na ćwiczoną partie może coś się stać z innymi mięśniami i najlepiej najpierw lecieć FBW, żeby nabrać masy mięśniowej. Nogi też
@Perdition: z tym zestawem ćwiczeń klata nigdy nie będzie dobrze wyglądać. Potrzeba też mięśni pleców, barków. Zaraz zaburzysz balans strukturalny, będziesz miał garba z dużymi cyckami, co będzie wyglądać komicznie
@bubki: na ładnej klacie mi nie zależy, chodzi mi tylko o sprawność ruchową i chciałbym dojść do 100 kg na klatę. FBW mnie nie interesuje bo nie zależy mi na sylwetce. No nic, szukam dalej zestawów ćwiczeń, tutaj niestety mi nikt nie odpowiedział konkretem na pytanie.
@Perdition: „Trening FBW, jak sama nazwa wskazuje, jest treningiem wymuszającym mobilizacje wszystkich większych grup mięśniowych w naszym ciele.” Inna sprawa, że budowanie siły/mięśni zmniejsza sprawność ruchową. Największą sprawność ruchową zdobędziesz przy sztukach walki np. boks. Nie podniesiesz bezpiecznie 100kg na klatę jeśli nie wzmocnisz całej sylwetki. Najszybszą i najlepszą drogą do podniesienia 100kg na klatę, a także budowy mięśni jest FBW