Wpis z mikrobloga

#bekazpisu #orlen #paliwo
Hej @orlen_lite mam pytanie, tankowałem dziś na kartę DKV paliwo w Słowenii sieć stacji OMV które KUPILIŚCIE, stacja w Mariborze do ciężarówki wyszło mi 1010 litrów na rachunku konta DKV pojawił się rachunek za całość na 1244e co daje 5821zł netto. Natomiast tankując ten sam samochód w trasę do Włoch jak wyjeżdżał płaciłem na stacji Katowice Murckowska za 1000l wyszło mi 7115 zł netto.

Dlaczego tankując na waszych stacjach poza PL mam taniej niż tankując w kraju?
Różnica wyniosła

1353zł

na 1000litrów i jest dość znacząca.

Na uwagę zasługuje też fakt że obecnie część aut tankujemy w pasie przygranicznym PL-CZ okolice Ostravy na stacjach ORLEN/BENZINA za 6230 zł netto za 1000l.

Dlaczego?

( ͡º ͜ʖ͡º) #polityka
T.....o - #bekazpisu #orlen #paliwo
Hej @orlen_lite mam pytanie, tankowałem dziś na ...

źródło: comment_1671529096wmWGnrzqYvNCQ8CSFFVE0K.jpg

Pobierz
  • 173
@Tonari_Totoro: chodzi o szwindel jaki bedzie po 1.sty.2023, kiedy VAT pojdzie na 23% to oni obnizą netto tak zeby brutto bylo mniej wiecej to samo.
dlatego teraz u nas netto to tak jakby bylo 15% vatu ( 8 realnie i 15 perspektywicznie )

i tak

7115 netto z KAT minus 15% wychodzi 6,186 czyli mniej wiecej (6230) tyle co placisz w Ostravie.

dziekuje.

@orlen_lite honorarium za wyjasnianie waszego biznesplanu prosze przelac
@Kupamilosci: "Nie zauważyłeś że od kilku miesięcy wszystkie stacje w kraju mają te same ceny? Nawet nie próbują konkurować xD"

Nie zauważyłem, ostatnio przy promocji paliwa na circle ludzie dodawali paragony i był rozstrzał do 40 groszy na litrze w zależności od regionu.
Bo jakby u nas było taniej to by się NIEMCZURY zjechały do nas i wykupiły całe paliwo, zatankowały swoje niemieckie auta do pełna i w kanistry a Polakom by nic nie zostało !!!!!!!!!! Dlatego Daniel Obajtek broni POLSKIEJ RACJI STANU utrzymując jedne z najniższych cen w europie, a że Pan gdzieś znalazłeś taniej to pewnie promocja była i won lewaku nie matacz i nie szkaluj rządu bo za PEO to piniędzy nie
Nie zauważyłem, ostatnio przy promocji paliwa na circle ludzie dodawali paragony i był rozstrzał do 40 groszy na litrze w zależności od regionu.


@Lorenzo_Sicario: no i tak zawsze było, pojedź do większego miasta gdzie jest więcej niż 1 stacja to zobaczysz że wszystkie mają tą samą cenę.