Wpis z mikrobloga

W piątek 16 grudnia zostanie otwarty ostatni brakujący fragment ul. Igołomskiej. Tym samym kończy się trwająca długie lata przebudowa prawie 8-kilometrowego fragmentu ulicy, na odcinku od Giedroycia do skrzyżowania z Brzeską.

Budowa rozpoczęła się prawie 5,5 roku temu, w kwietniu 2017.


https://lovekrakow.pl/aktualnosci/kierowcy-czekali-na-ten-dzien-wiele-lat-w-piatek-otwarcie-igolomskiej_49095.html

Pamiętam jak dzisiaj jak żona cieszyła się, że niedługo będzie jej się łatwiej dojeżdżało do pracy w Niepołomicach.
Zanim skończyli remont zdążyła:
- dwa razy zmienić pracę
- iść na macierzyński i urodzić dziecko
- wyprowadzić się z Krakowa

Ten remont i sposób jego prowadzenia to był jakiś ponury żart.

#krakow
Napleton - > W piątek 16 grudnia zostanie otwarty ostatni brakujący fragment ul. Igoł...

źródło: comment_1671175955Rhfw2jHCdPvQOk0Ed9JubP.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@Napleton: Pamiętam jak zacząłem chodzić z dziewczyną z tamtych rejonów i zaczął się remont. Jako że w wyniku remontu tramwaje nie działały, to często po nią po tych dziurach i ciągle zmieniających się układach trasy jeździłem. Pochodziliśmy parę lat, dwa razy zmieniłem samochód, teraz jest moją żoną i od 2 lat mieszkamy we własnym mieszkaniu.
  • Odpowiedz
@Napleton: Na Starołęce w Poznaniu jest przejazd kolejkowy tworzący codziennie długie korki, szczególnie że łączy droga wiele miasteczek z Poznaniem.
Problem jest od zawsze, ale dopiero teraz planują wybudować „bezkolizyjny” przejazd który zostanie oddany może w okolicach 2030 rok. Niektórzy mogą czekać na niego nawet i 30 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Napleton: Ładnie wartość kontraktu spuchła, skoro finalnie jest 280 milionów a w artykule z 2017 roku znalazłem to:

Zgodnie z kontraktem prace budowlane potrwają do końca 2019 roku. Miasto zapłaci wykonawcom za tę inwestycję przeszło 145 mln zł.


Z dwoma z tych firm współpracuję dość często, więc nie będę podkopywać. Można tylko pozazdrościć.
  • Odpowiedz