Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nirvir: w zasadzie teraz to juz nic nie zrobisz. Pamietaj, ze koszt dostawy jest liczony do podatawy opodatkowania. Nie napisales tez czym bylo wysylane. Natomiast gdy koszt dostawy nie jest wyczegolniony (ewentualnie nie jest jasno sprecyzowana metoda dostawy w postaci kodu incoterms w przypadku gdy to nadawca pokrywa koszty przesylki) firmy kurierskie "kalkuluja" koszt dostawy wg wlasnych stawek.
@MiG-21: Dostawa była FedEx. Właśnie koszt dostawy na eBay był "darmowy", więc niejako wliczony w cenę produktu (na co mam dokumenty), ale może właśnie beton urzędniczy tego nie uznał i założyli jakąś wysoką stawkę? Nie wiem skąd może brać się aż tak duża kwota.
@nirvir: Zrób na stronie Fedexu kalkulację kosztów wysyłki i nie osiwiej bo dla 1kg przesyłki o wielkości kartki A4 i wysokości 10cm koszt wg ich cennika to ok 22000 JPY (ca. 710 PLN). Jeśli nie było nigdzie podanego kosztu dostawy albo warunek dostawy na fakturze lub na dokumencie dostawy nie był określony albo był inny niż DPU/DAP/DDP to na 99% dodali podobną kwotę do podstawy. Podałeś wartość towary 1700 PLN czyli
@nirvir: jakbyś z góry napisał że chodzi o FedEx to bym nie pisał o 8,5zł tylko napisał ci to co powyżej inni.
Czy pisanie pełnego info jest takie trudne? Oczekujesz podpowiedzi, a zmuszasz do domyślania się.
@MiG-21 czy coś mogę zrobić? Odwołać się? Przecież koszt przesyłki nie wynosił takiej kwoty.

@Andczej: Sorka, po prostu nie mam z tym doświadczenia i nie wiedziałem, że przewoźnik ma tutaj znaczenie, teraz już wiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nirvir: niestety, jezeli na fakturze nie masz okreslonego kwotowo kosztu transportu i nigdzie na niej nie znajduje sie informacja, ze to nadawca ponosi koszt dostawy w szczegolnosci poprzez jeden z podanych wyzej kodow incoterms to nic nie osiagniesz. Agencja celna odesle cie do rozporzedzenia w sprawie zgłoszeń celnych w ktorym masz informacje o tym, ze faktura musi zawierac okreslone warunki dostawy, a ich brak to niedopatrzenie eksportera i oni musza wyliczyc
@nirvir: BTW, sam teraz czekam na przesyłkę zza granicy i na pocztę polską już nie narzekam, bo inne firmy niezależnie od wartości przesyłki za odprawę celną potrafią sobie doliczyć 200 zł. Sam jestem ciekaw jak mnie obetną. Niby sobie wyliczyłem cło i VAT + opłata PP na ok. 200 zł, ale kto wie. Ech...