Wpis z mikrobloga

@stefan_pmp: Cytując @orlen_lite: "Cena paliwa, od której odjęto podatki służy przede wszystkim do celów analitycznych, ale finalnie nie ma żadnego przełożenia na ceny paliw na stacjach."

Czyli na ceny paliw na stacjach przełożenia nie mają:

- Ceny ropy naftowej
- Kurs PLN/USD
- Ceny paliwa netto
- Ceny paliwa w hurcie
- Ceny paliwa w rafinerii

Ciekawe co ma przełożenie na ceny paliw? Pogoda? Humor Sz. P. Prezesa Obajtka? Może
  • Odpowiedz
@open_or_die: no tak, tylko że skoro cena netto jest niska a na stacjach ciągle ponad 2e to znaczy tyle, że nie tylko orlen kosi na marżach ale każda rafineria w europie. Trochę dziwne nie?

Rok temu w ch diesel kosztował 1.8chf, można sprawdzić na fuelo.
Chociaż faktycznie cena nieco spadła bo jeszcze tydzień temu była prawie 2.3. Wychodzi na to że inne rafinerie dopiero zaczynają obniżać ceny. Orlen pewnie też to
  • Odpowiedz
@mcsQ: no ale VAT czy akcyza to tez podatek, wiec jak chce patrzc na sama cene z rafinerii to powiinien odjac inne daniny i akcyze tez
  • Odpowiedz
  • 3
@Cinos post dotyczy porównania cen na stacjach netto. Każdy kraj ma inne podatki i inna marza monopolisty. U nas jest niższe opodatkowanie ale marza orlenu z kosmosu wiec U nas najdrożej.
  • Odpowiedz
@takasraka w Szwajcarii z średnia cena paliw jest trudna sprawa bo ona zależy od kantonu. Jeden kanton ma tańsze paliwo ale za to jakaś inna opata jest wyższa.

W tamtym roku w kantonie Zurich diesel był po 2.20 CHF, a w Aargau był po 1.80 CHF.
  • Odpowiedz