Wpis z mikrobloga

Dobra zanim Linuxiarze coś się sprują znowu, to musze powiedzieć, że siedzenie tylko na unixie to bycie miętką fają. Trzeba być mobilnym i ogarniać każdy OS. Tak też korzystam z Kali, Debiana i macOS. Ale nie o tym mowa gdzie to już dawno było... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@armacoder: Ba, to było dawno na Windowsie 10 jak wiedziałeś jaki program pobrać. Mało tego, na Windowsie z odpowiednim softem możesz zrobić tak że klawiszem na klawiaturze i kółkiem sobie ją regulujesz. Tylko trzeba nie być normikiem i mieć jakąś wiedzę informatyczną, a nie że klikniesz w ikonkę Chrome'a i na tym się twoja wiedza kończy.

A ja obecnie nawet nie potrzebuję ani tego ani tego bo mam zewnętrzną kartę dźwiękową
@O2O2122: Po to jest RAM aby z niego korzystać, a jedyne problemy jakie mam przy zamykaniu systemu to to że z dupy losowy proces nie chce się sam zamknąć i trzeba go na chama. A jak masz film na pełnym ekranie albo grę to nic ci po tym scrollu na ikonce bo go po prostu nie będziesz widział. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@supra107: Polece Ci fajną apkę której Twoje apki nie ogarniają, masz tu sterowanie monitorem z poziomu Windy i sysbara. Aktywuj tylko DCC na monitorku i steruj nim z poziomu paska. Mega przydatne jak Ci o 7 rano #!$%@? 32 cale z night view przy 100% to nic tak nie pomoze jak np. Skrot ctrl + f11 albo scroll na ikonie brightness do 0% a potem juz tylko kawusia.

https://github.com/chrismah/ClickMonitorDDC7.2
2022 rok - MS odkrywa, że można pogłaśniać za pomocą scrolla. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@GaiusBaltar: tytułem wstępu - linux to pole minowe bugów, z osxa korzystałem i wróciłem do windy. Niemniej imponujące pozostaje jak daleko w tyle jest Windows pod względem QoL i wielu standardowych ficzerów. Takie taby w eksploratorze to przecież też absolutna nowość (i tak, wiem że jest Groupy).

Ja osobiście czekam na dzień
@O2O2122: Microsoft jakby miał odrobinę rigczu to by obczaili sobie 7+ taskbar tweaker i zaimplementowali wszystko natywnie.

Sterowanie głośnością nad całym paskiem zadań to ja mam jak jeszcze kafelki się w Microsofcie nie śniły
@DelPierdo: Optykiem (Muzyka) i Analogiem (pod gry) przez X-Fi 5.1
@radziuxd: Bardzo dobrze, to moje 3 z-5500. Pierwsze jeszcze na RCA dzialaja do dzisiaj ale popękały gumowe mębrany, oddalem siostrze pod TV poklejone silikonem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z podświetleniem nie miałem nigdy problemu, raz tylko poprawialem kontrast wewnątrz panelu.
@Dibhala: 22H2 leży na serwerach od jakiegoś czasu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@O2O2122: fajne, ale wolę pokrętło na klawiaturze / pokrętło w DAC - imho zdecydowanie szybciej niż trafić myszka w malutka ikonkę i dopiero robić głośniej / ciszej pokrętłem ;)

Ale szacunek za pomysł i wykonanie
@armacoder: potwierdzam, też od dawna mam na linuxie jak zainstaluje 89 różych wersji sterowników nvidii ale tylko na kernelu 5.15 i xorg bo na 6.0 z waylandem nie działa. A i w miejscu w którym mają być zaokrąglone rogi mam czarne tło bo coś się zepsuło.


@a_jozewic: Dokładnie tak jest