Wpis z mikrobloga

@Darktek: ojj trudna walka przed Tobą. Sinice ile się da ściągnij wężykiem, zrób testy na no3 i po4 i staraj się trzymać stosunek 10:1 ( kup jakiś nawóz na azot), weź strzykawkę z igłą i polewaj ten syf wodą utlenioną (ile i jak stosować znajdziesz w necie). Powodzenia
@Darktek: Na sinice z całkiem dobrym lecz nie zajebistym skutkiem używałem chemiclean, mozna na allegro na wagę kupic w zaleznosci od wielkosci akwarium. Niestety do póki nie wyeliminujesz przyczyny to to cholerstwo będzie wracało
@Ochlapto: nie, nie. Miałem na myśli na przykład miesiąc po kuracji. Fosforany znowu urosną lub azot będzie "jedzony" przez rośliny albo to i to i co wtedy? Sinice wrócą. Dobra cyrkulacja w akwarium, czyste złoża filtracyjne i odpowiedni stosunek azot vs fosfor i o sinicach i glonach zapominamy
@Ochlapto: ja nie proponowałem chemii tylko wodę utlenioną, stosowana zgodnie ze sztuką nie zaszkodzi nawet krewetkom. I co mu da zaciemnienie na 3 dni? Trzeba by co najmniej tydzień okleić cały baniak. A po odkryciu sinice wrócą. Prawdopodobnie ma braki azotu, pewnie bliskie 0. Jeśli wyciągnie fosfor wkładem do filtra to zagłodzi rośliny, a sinice zamieni na glony. @Darktek chemii faktycznie bym unikał, jeśli już to w ostateczności, postaraj się przywrócić