Wpis z mikrobloga

Siema Pany i Panewki,
Powoli zaczynam rozglądać się za stosunkowo młodym (4-7 lat) kombi, które będzie się nadawało do gazu do 50 (manual) lub 60 (automat) tys. cebulionów.
Z racji głównie krótkich tras (chociaż nie wiem czy nie zostawię sobie obecnego daily) wybór idzie w benzynę z LPG, żeby nie zbankrutować. Miałem przyjemność jeździć świeżą astrą i leonem w hatchbacku oraz octavią i mondeo w kombi. Octavia jest i mondeo są przeogromne i wydaje mi się, że ciężko będzie je dorwać nie po użytku firmowym (a zwłaszcza w tym przedziale cenowym). To co biorę pod uwagę to Astra, Leon i Peugeot 308 (z zewnątrz jest świetny).
Przez moment myślałem nawet o 2-3 letnim tipo z 1.4 turbo (ew. 1.6 w automacie), ale po tygodniu jazdy tym stwierdzam, że to auto jest tak nudne i plastikowe, że poszukam czegoś innego (chociaż portfel głosował za nim).
Z bajerów mile widziane android auto, kamera cofania, tempomat, grzane fotele, dwustrefówka oraz ew. grzana szyba/kierownica.

#motoryzacja #jakieauto #samochod #mechanikasamochodowa #zakupauta #samochody #seat #peugeot #opel #lpg
  • 19
@stayplation: Zdajesz sobie sprawę że w tych autach co wymieniłeś to już nie montuje się takich instalacji jak w starszych autach przez co instalacja jest znacznie droższa + dochodzi dotrysk benzyny.
@paniejanuszu: auto jest świetne, chyba najwygodniejsze jakim jeździłem, ale jak z silnikami do LPG? Z czasów jak jeszcze interesowałem się focusem 2 to było hasło o aluminiowych blokach, które na gazie się rozpadały- jak jest teraz? ;)
@lentilek: tak, wiem. Niedawno przeglądałem wątki z gazowania mondeo i trochę mnie ta "zmiana technologiczna" zaszokowała. Nie mniej auta są ze mną jak na razie po 100Kkm, więc raczej byłoby to opłacalne. Co do samych instalacji to byłem posiadaczem fiata z 1999, w którym poprzedni właściciel już 10 lat temu zamontował 5 gen Vialle- co przegląd, to miałem pytania kogo tak powaliło- oczywiście w końcu siadła pompa :P