Wpis z mikrobloga

Właśnie wyszedłem z WCR.

Po wczorajszym wystąpieniu Brysia sami nie wiedzą o co chodzi xD

Nie dostałem, żadnej karteczki do wypełnienia, termin ćwiczeń jest odwołany, nie wiedzą kiedy będzie wiadomo jak mają one wyglądać, dlatego dzisiaj tylko prosili o podanie danych takich jak wykształcenie, wymiary, prawo jazdy, stan cywilny, żeby mogli sobie uaktualnić bazę danych osobowych. Po tem spytali o zainteresowanie ewentualną służba, teraz zasadniczą lub w przyszłości szkoleniami krótkoterminowymi.

Także wykopki, udało nam się, dzięki tej małej aferce, którą rozkręciliśmy coś się ruszyło. Pani w WCR przyznała, że to przez ostatnie oświadczenia prasowe i wypowiedzi osób z CWCR oraz Brysia zmieniono stanowisko i czekają teraz na nowe wytyczne w sprawie ćwiczeń cywili.

Dla malkontentów, to nie stało się samo z siebie, bo @59b862cef4 jeszcze niedawno wrócił z wezwaniem na ćwiczenia, a mi dzisiaj podziękowali za wypełnienie ankiety osobowej i wypuścili, także warto było grzać temat.

Brawo my!

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #afera #wykopefekt #wojsko
  • 103
@59b862cef4: to już dawno działa, na terez jednostki nie można wnosić urządzeń nagrywających dźwięk ani obraz. Tabliczka pierwsza jest przy bramie, dalej przy wejściu, przy portierni i na każdej klatce. Naklejki są w stanie średnim, także swoje lata już wiszą, to nie jest nic nowego.

@ParadoksJD: 2 dawki rok temu na jesieni jakoś

@DamianO1995: o tym mówię, gdyby nie cel wizyty, to byłoby całkiem spoko, wszyscy bardzo mili, można
@mojemirabelki U mnie nie mieli. Ci co przyszli bez papierów nawet jak chorzy i to powiedzieli to dostali A bez żadnych dopisków a ja mam 3 schorzenia wypisane. Jak na razie wszyscy co dostali listy to tacy co nic nie mieli wpisane. Pewnie nie opłaca im się wołać takich co 10 lat temu mieli choroby wypisane bo i tak zwolnienie przyniosą a i sporą szansa że już na D/E się kwalifikują tak
@beeeitch: Mnie to bardziej interesuje na jakiej podstawie Ci tą ankietę podetkali. Jest multum systemów rządowych gdzie te dane już są. To po cholerę jeszcze ankietę masz wypełniać. Niech się gonią.
@Gryllen: A sam teraz napisałem do pobliskiego WCR, czy mogę taką ankietę wysłać. Bo @beeeitch podał dane, by w razie czego nie wysłali go na front, tylko by siedział w komputerach. Nie byłem w technikum, ale potem sobie zdobyłem tytuł technika informatyka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gryllen: jest multum systemów, ale albo nie mają dostępu albo nie potrafią z niego korzystać. Nie wiem. Niektórzy pod innym postem sugerowali, że biorą mnie, dlatego, że pracuje w zbrojeniówce, więc mam związek z wojskiem xD a oni nawet nie mają w papierach, czy ja to technikum skończyłem, czy nie, bo "nasze ostatnie dane na Pana temat, to te, które podawał pan na komisji"
@beeeitch: To że nie mają dostępu albo nie umieją korzystać mnie nie dziwi. Polska w pigułce. Mnie interesuje czy jest podstawa prawna do tej ankietki. Nie podejrzewam żeby brali Cię bo pracujesz w zbrojeniówce. Jeśli już to nie ze względu na branżę. Pewnie wiedzą więcej o Tobie i tyle. Paranoja nie?
@DamianO1995 Jeśli wiążesz swoją przyszłość z MON to rozumiem. Jeśli nie to nie rozumiem. Z mojego skromnego doświadczenia to im
@beeeitch: @Gryllen: Przykładowo jak byłem u lekarza, to nie miał on dostępu do mojej dokumentacji medycznej z Internetowego Konta Pacjenta.

Jest sobie szef WCR w Sieradzu. Od MON przez szefa CWCR i zamiejscowego CWCR wprost do niego idzie rozkaz; aby wcielić do armii powiedzmy 100 informatyków. I co sobie taki szef WCR mógł pomyśleć? Jak jest bardziej ogarnięty, to że pewnie takie osoby mają licencjat z informatyki. Ale co, będzie
@DamianO1995: Jest dokładnie tak jak opisujesz. Najzabawniejsze jest to, że nic się nie zmieniło przez 15 lat jak wyszedłem z podchorążówki. W oddziale 40+ osób ja jeden byłem z łapanki bo jakiś debil w WKU musiał wypełnić ilość "chętnych". Reszta z moich kolegów z oddziału chciała iść do woja a niektórzy dawali nawet łapówki. A z tego co piszesz to nic a nic się nie zmieniło. Nadal siedzą tam w większości