Wpis z mikrobloga

Właśnie wyszedłem z WCR.

Po wczorajszym wystąpieniu Brysia sami nie wiedzą o co chodzi xD

Nie dostałem, żadnej karteczki do wypełnienia, termin ćwiczeń jest odwołany, nie wiedzą kiedy będzie wiadomo jak mają one wyglądać, dlatego dzisiaj tylko prosili o podanie danych takich jak wykształcenie, wymiary, prawo jazdy, stan cywilny, żeby mogli sobie uaktualnić bazę danych osobowych. Po tem spytali o zainteresowanie ewentualną służba, teraz zasadniczą lub w przyszłości szkoleniami krótkoterminowymi.

Także wykopki, udało nam się, dzięki tej małej aferce, którą rozkręciliśmy coś się ruszyło. Pani w WCR przyznała, że to przez ostatnie oświadczenia prasowe i wypowiedzi osób z CWCR oraz Brysia zmieniono stanowisko i czekają teraz na nowe wytyczne w sprawie ćwiczeń cywili.

Dla malkontentów, to nie stało się samo z siebie, bo @59b862cef4 jeszcze niedawno wrócił z wezwaniem na ćwiczenia, a mi dzisiaj podziękowali za wypełnienie ankiety osobowej i wypuścili, także warto było grzać temat.

Brawo my!

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #afera #wykopefekt #wojsko
  • 103
@Filipterka25: Tu też mam pytanie, możesz podać przepis i o jaki zakres informacji chodzi?

Na wezwaniu, @beeeitch został pouczony, że nie stawienie się na wezwanie i odmowa udziału w badaniu lekarskim jest karalna. Ale nie został pouczony o karalności nie podawania informacji w formularzach, które mu przedstawili.

Tu masz link do jego wezwania, pouczenie na dole: https://www.wykop.pl/wpis/69159329/w-zeszlym-tygodniu-dostalem-wezwanie-do-wojskowego/
Jeśli byłyby to pojęcia tożsame, to w jakim celu poprzez art. 801 ust. 4, poniżej opisaną grupę osób, ustanowiono żołnierzami pasywnej rezerwy?


@DamianO1995: Która była w ustawie uchylanej. Przeczytaj przepis który cytujesz i inne przepisy z tego rozdziału - one po kolei wskazują do której rezerwy (AR czy PR) trafiają poszczególne kategorie osób z uchylanych ustaw.

Ale osoby przeniesione do rezerwy niebędące żołnierzami rezerwy, którzy odbyli ćwiczenia wojskowe na podstawie przepisów
@noelus: tego nie powiedziała, tylko że to wykształcenie decydowało o powołaniu, ale nic więcej. Pytałem też o to, że skoro powoływali mnie przez konkretne wykształcenie, to na wakat jakiś przecież więc na jakie stanowisko konkretnie, na to też nie umiała odpowiedzieć, jedynie "Pana wykształcenie zdecydowało, wojsko potrzebuje informatyków"

@Filipterka25: w ustawie jest mowa, że pasywna rezerwę tworzą żołnierze i osoby nie będące żołnierzami przeniesione do pasywnej rezerwy.

Żołnierzem staje się
w ustawie jest mowa, że pasywna rezerwę tworzą żołnierze i osoby nie będące żołnierzami przeniesione do pasywnej rezerwy.


@beeeitch: Gdzie w ustawie? Który artykuł? To pada jedynie w art. 801 z tego co wybadałem, w kontekście gdzie trafiają osoby przypisane "gdzieś" według uchylanych przepisów.

Skoro nie musiał, a to zrobił


@DamianO1995: Czekaj, co?

- dali pouczenie w piśmie,
- nie dali pouczenia słownie jak dali formularzyk.

Do którego pijesz? Jak
Co do samego przebiegu spotkania, bo może to kogoś zainteresować:
Wchodzę do WCR, na recepcji siedzi żołnierz, podaję mu kartę wezwania oraz dowód, on wypisuje przepustkę i dzwoni do osoby, do której mam się zgłosić. Wysyła mnie na odpowiednie piętro. Po wejściu w korytarz (pracownik musi mnie wpuścić z klatki) jestem informowany, że na terenie wcr nie można posiadać urządzeń rejestrujących dźwięk i obraz, dlatego prosi o zdeponowanie telefonu w szafeczce (taka
@beeeitch: w sumie dla świętego spokoju i dlatego, że moje doświadczenie zawodowe może być przydatne, liczę że razie wu nie zostanę rzucony na front jak przeciętny Kowalski, tylko do odpowiednich sił inżynieryjnych, zgodnie z wyksztalceniem i zawodem

Sprytne, zapytam się WCR u siebie, czy mogę bez wezwania zaktualizować dane ewidencyjne. Mam tytuł technika informatyka po szkole policealnej. Będę im zarabiał wtyczki RJ45 w czasie wojny. ( ͡° ͜ʖ ͡
@beeeitch: Gdyby ktoś wezwał mnie, gdzie nie stawienie się jest karalne; "prosił" o zdeponowanie telefonu (jakbyś tego nie zrobił, to byś nie wszedł a nie stawienie się jest karalne), dał mi centymetr krawiecki, to nie uznałbym tego za miłą wycieczkę.
Gdyby ktoś wezwał mnie, gdzie nie stawienie się jest karalne; "prosił" o zdeponowanie telefonu (jakbyś tego nie zrobił, to byś nie wszedł a nie stawienie się jest karalne), dał mi centymetr krawiecki, to nie uznałbym tego za miłą wycieczkę.


@DamianO1995: Jak się czujesz płacąc podatki albo legitymując panu policjantowi...?