Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, czy taki laptop podoła #eldenring ?
Właściwie, to się chcę upewnić.
ASUS TUF Gaming F15
NVIDIA GeForce GTX 1650 4 GB GDDR6 (według tej strony, ta karta wystarczy do osiągnięcia ponad 30kl/s)
Intel® Core™ i5-10300H (4 rdzenie, 8 wątków, 2.5-4.5 GHz) (według tej strony, potrzebny jest procesor minimum 4 rdzeniowy i 8 wątkowy, więc chyba też powinno być ok, zwłaszcza że jest 3 lata młodszy od tego do minimalnych wymagań)

A może coś innego, z opcją rat, proponujecie, tak właśnie koło 4 tysięcy?

#laptopy #eldenring #informatyka #pytaniedoeksperta
  • 13
@ostrzyjnoz: dobry laptop gamingowy to się zaczyna od progu 8k pln, lepiej zrobisz kupując sobie do gier konsolę i masz 100% gwarancji, że Elden Ring będzie na niej śmigać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tarkaz: Mam konsolę, nawet dwie (nie bawię się w gierki xbox vs ps :D ), jednak to laptop daje większe (lub w ogóle) możliwości modowania, trainerów czy kodów ułatwiających rozgrywkę.

@3mortis: Wszędzie jest "wycofany" "niedostępny".
@ostrzyjnoz: Asus TUF, te z okolic 2019-2020 były dość kiepsko wykonane. Głośne i gorące.

Jeśli szukasz laptopa, polecam zaglądać pod kategorię Laptopy na Pepperze. Często tam coś znajdzie ciekawego.

Ja kupiłem przed wakacjami w 2020 roku Acer Nitro 5, 144Hz, Ryzen 4600H, GTX 1650, za 2700 zł. Czyli lepsze parametry niż to co podajesz. A Acer Nitro 5 wtedy był jednym z lepszych wykonanych laptopów klasy budżetowej wtedy.

Edit:
O taki
@rukh: Nie ufam allegro czy amazonowi. Już się nacięłam, miałam problemy z wadliwym sprzętem, reklamowanie nic nie dawało, dlatego kupuję tylko w sklepach mających stacjonarną siedzibę.
@ostrzyjnoz: Tam też lądują często oferty z Euro RTV AGD. Zazwyczaj najciekawsze są promocje, ale i w Mediaexpert, Sferis, Komputronik, czy X-Kom się tam czasem trafi.
5500 zł kosztuje, tak?
Ja tam nie wiem. Ale Elden Ring jest dość wymagającą grą. GTX 1650 by tu nie podołało raczej.
@ostrzyjnoz: Znowu Hiszpański Amazon z potężną promocją na Legiona:
https://www.pepper.pl/promocje/laptop-lenovo-legion-5-156-165hz-rtx-3070-r7-5800h-16-gb-ram-1-tb-ssd-qwerty-es-118833eur-600209

Ale niestety klawiatury Hiszpańskie czy Niemieckie odrzucają mocno.
Okazja i tak już nie aktywna.

Na stronie
https://www.pepper.pl/grupa/laptopy
Jeszcze ten Acer się trochę rzuca w oczy. Jest on klasy budżetowej.
..
ale procesor troszkę starszy jest. Seria Intel 11XXX są z 2020 roku.