Wpis z mikrobloga

#gitara #gitaraelektryczna

Pytanie do wszystkich mirko gitarzystów i entuzjastów ciężkiego brzmienia.

Jestem laikiem i świeży w temacie, dopiero rozpoczynam przygodę z gitarą elektryczną.

Zakupiłem interfejs Behringer U-phoria UMC22 (dziś ma przyjść).
Jaki program, który będzie kompatybilny polecacie do symulacji wzmacniaczy? Interesują mnie mocne brzmienia, najlepiej coś blisko Machine Head z Through the Ashes of Empires :) ale na początek zadowole sie każdym mocnym przesterem.

Dzięki!!!
  • 11
@zielonkaPoPelnymCykluZycia: Jeśli jesteś faktycznie bardzo bardzo początkujący, to na początek poleciłbym grać z lekkim przesterem i odstawić chociaż na chwilę srogie thrash metalowe kawałki. Tylko graj jakieś podstawy i ćwicz technikę, ja przez kręcenie gałami zamiast nauki gry przez pierwsze pół roku nic nie umiałem zagrać xD Większość finalnego dźwięku idzie z łapy a nie z użytych efektów
Jeśli jesteś faktycznie bardzo bardzo początkujący, to na początek poleciłbym grać z lekkim przesterem i odstawić chociaż na chwilę srogie thrash metalowe kawałki.


@mowilemzewroce: Z drugiej strony, czy od samego początku trzeba try hardować? To może zabić pasję. Jak jest napalony na swój ulubiony metal, to niech próbuje dla zacieszu ;)

Większość finalnego dźwięku idzie z łapy a nie z użytych efektów


Niby tak, ale słabe ustawienia brzmienia potrafią przykryć umiejętności