Wpis z mikrobloga

Czołem wykop. Dzisiaj pierwszy raz padłem ofiarą próby wymuszenia danych osobowy/pożyczki. Osoba dzwoniąca z numeru+48752037056 przedstawiła się jako Michał jakiśtam i że dzwoni z Biura informacji kredytowej,podala moje imię i nazwisko oraz uraczył mnie informacja, ze chciałem przez internet wziąć kredyt banku pko. Jak się domyślacie, poza imieniem i nazwiskiem nic się nie zgadzało. Pan zapytał kiedy dostarczę umowę o pracę. Powiedziałem, że numer zgłaszam na policję. Połączenie przerwane, ponowna próba połączenia z numerem "numer nie istnieje" (mam numer na kartę i 0 na koncie, wiec luz). Zadzwoniłem na 112, mówię co i jak, miła Pani dała mi numer do oficera dyżurnego z miasta w którym byłem. Zadzwoniłem, Pan powiedział, ze w sumie, to muszę osobiście przyjść, ze założą sprawę, a generalnie, to idz Pan w cholerę, bo mnie kawa stygnie. Szybki telefon do bik, tam info, ze to nie oni itd. telefon do Pko, czy faktycznie ktoś coś u nich na moje dane robił, czysto. Ktoś ma pomysł, co jeszcze mogę zrobić? Pytanie numer dwa jak tu się kurde wstawia nowa linia?!
  • 4