Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z #bialystok - rozwiejcie moje wątpliwości, przyznajcie mi rację albo zbesztajcie mnie za głupotę...

Jadąc ulicą Jurowiecką od 1000-lecia Państwa Polskiego i skręcając w ulicę Sienkiewicza mamy dwa pasy - prawy i lewy. Wg moich obserwacji znaków poziomych z pasa prawego na ulicy Jurowieckiej skręcamy na pasy do jazdy prosto oraz w prawo na ulicy Sienkiewicza, zaś z pasa lewego na ulicy Jurowieckiej skręcamy na pas do jazdy w lewo na ulicy Sienkiewicza.

Niech ktoś mądry się wypowie, proszę.
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@katrixo: dokładnie tak. Jak ktoś ma do robienia lewy przód w samochodzie to jak najbardziej jest miejsce odpowiednie. Drugie takie miejsce gdzie ludzie nie patrzą na poziome oznakowanie to skręt ze Zwycięstwa w Hetmańska. Ludzie z pasa do jazdy prosto i skrętu w lewo (niebieski) zajmują środkowy pas w stronę hetmanskiej zajeżdżając drogę.
xelite - @katrixo: dokładnie tak. Jak ktoś ma do robienia lewy przód w samochodzie to...

źródło: comment_1670225954KzGg9BaQ5iv2GjyvOJfxud.jpg

Pobierz
@katrixo: Putry to takie specyficzne miejsce gdzie spotykają się lokalni i zagraniczni np. Litwini, BSK, Kazachstan, BAU, itd.
Większość traktuje to jako zespół skrzyżowań a to zwykłe rondo - ot, ludzie po prostu tam głupieją. Nie ma co się denerwować - trzeba brać pod uwagę idiotów ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@katrixo: Ronda Putry nic nie usprawiedliwia, ale z jurowieckiej w Sienkiewicza przydałaby się jakaś tabliczka informacyjna. Sam czasem się zapominam i muszę się chwilę zastanowić na którym pasie się ustawić, żeby pojechać dalej prosto w Sienkiewicza. Przyjezdni mogą mieć duży problem bo stojąc przed światłami nie ma szans dojrzeć jak przebiegają linie na drodze.
@xelite: zawsze tamtędy przejeżdżam z duszą na ramieniu i nogą na hamulcu. Jeszcze chyba nie miałem takiej sytuacji żeby ktos pojechał zgodnie z liniami prowadzącymi - za każdym razem ktoś próbuje zmieniać pas na środkowy zamiast zjechać na skrajny prawy.
@katrixo: Zgadza się, za każdym jechanym razem trzeba zwolnić i mieć oczy dookoła głowy żeby nie wbić się w czyjeś auto (°°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@katrixo: Nie jest tak, jak mówisz. Skręcając możesz zająć dowolny pas na Sienkiewicza. Oczywiście pamiętając o tym, kto ma na którym pasie ma pierwszeństwo przy skręcaniu.
@karwojtek1: Czyli te linie naprowadzające nie określają gdzie powinno się jechać? Przecież to jest takie wypadkogenne, bo nikt tam nie patrzy kto ma pierwszeństwo - wbijają się jak mogą...
Dobrym rozwiązaniem byłyby tam linie ciągle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@katrixo: Ale ciągła linia zablokuje przejazd przez Sienkiewicza ;-)
Zawsze skręcając, o ile znaki nie stanowią inaczej, możesz zająć dowolny pas na drodze w którą skręcasz. Pamiętaj tylko, że pojazdy z Twojej prawej strony mają pierwszeństwo.