Wpis z mikrobloga

@jmuhha: Największym plusem jest ogród szczerze ci powiem, nie doceniałem tego jak byłem młodszy teraz doceniam jak cholera haha a zacząłem gdy była pandemia i mogłem sobie wyjść kiedy inni się w mieszkaniach kisili dlatego moje plany budowy domu po 30 trochę przyspieszyły i chciałbym zacząć budować się za max 3 lata (lvl 23)
@jmuhha: Zamontowanie dolnej kratki pozwoli zachować odpowiedni, konwekcyjny przepływ ogrzewanego powietrza.

Z neta:
Aby kominek z wkładem grzewczym spełniał swoją najważniejszą funkcję, czyli ogrzewał powietrze, bezwzględnie musi posiadać otwory, przez które zimne powietrze będzie dostawało się do środka wkładu, natomiast ogrzane, będzie wychodziło na zewnątrz. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ w przeciwnym razie nie będzie mógł zaistnieć wypór termiczny. Wkład kominkowy, w którym pali się drewno, ogrzewa krążące wokół niego powietrze.
Pobierz ravau - @jmuhha: Zamontowanie dolnej kratki pozwoli zachować odpowiedni, konwekcyjny ...
źródło: comment_1670150935FjZ5XTWxp9poV70tCkFjTn.jpg
@Jarczur: powyżej masz wpis mój, neinwiem kto Ci kominek składał, poczytaj o tym sobie. :)

Też mam zaciąg z dworu, regulacje dopływu na kominku, a oprócz tego kratkę dolna.

Ktoś liczył Ci czy na tą wielkość wkładu jedna kratka wystarczy? Komora dekompresyjna jest zrobiona? :)

Ps. Nic złośliwego, poprostu sam taki kominek składałem z wskazówkami salonu i temat przerobiłem niedawno, stad zwróciło to moja uwagę
@jmuhha Wiesz jak to jest myć taką szybę kominkową? ;D Ile to jest paprania się z przynoszeniem drzewa, wynoszeniem popiołu i nie brudzeniem wokół :D Ja lubię ale to nie jest z pewnością jedyna forma ogrzewania, zwłaszcza jak widać tu na obrazku


@Saeglopur: Ale szybe kominkowa psikasz preparaten, czekasz minute, przecierasz recznikiem papierowym i czysta. To nie jest specjalnienuciazliwe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ravau: robił to gościu który zajmuje się tylko kominkami i ma sporą firmę, jest zrobione poprawnie. Ten wkład nie potrzebuje dolnej kratki. Górne są dwie, w tym jedna duża której nie widać na zdjęciu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: dom zbudowali nam w 2013 roku. Zamontowałem kominek z płaszczem wodnym (grzeje wodę która trafia do kaloryferow). W zeszłym roku udało się nam zmienić na pompę ciepła. Nigdy więcej kominka. Dość kotłowni w salonie. Nic nie robię przy grzaniu a przy dzisiejszych cenach drewna kosztowo wychodzi podobnie
@jmuhha mój kolega miał identyczny dom, no kurde chyba ten sam projekt. Pomyslalbym że to jego chata gdyby nie pies. Opowiem ci jego historię. Pomieszkał 3 miesiące w tym domu i wyprowadził się do mieszkania w bloku (parter z ogrodem), bo źle mu się tam żyło. Za dużo przestrzeni, za dużo syfu wokol domu, zabawa z segregacja i wywozem śmieci, duzo błota lub pyłu bo nie było drogi betonowej zrobionej, brak rodzinnej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: wygrało dofinansowanie a jego podstawą była likwidacja źródła emisji wiec kominek zdemontowałem. Nie tęsknię. Przez 8 lat narąbałem się drewna na całe życie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jmuhha: Wszyscy moi znajomi co mają kominek palą nim od święta może 2x w roku. Albo im się nie chce, albo marudzą że kopci i ściany brudne, czy nie chce im się czyścić. Wszystko fajnie na obrazku wygląda