Wpis z mikrobloga

Hej, mam 1,2 fileta z indyka w całości, chcę z tego zrobić wędlinę w szynkowarze. Czy jak nasmaruję czosnkiem i majerankiem to będzie ok? Nie chcę używać soli zwykłej ani peklowej. W niektórych przepisach każą kroić tego indyka, robić tak? To początek przygody z szynkowarem( ͡° ͜ʖ ͡°) #gotujzwykopem #szynkowar
  • 11
@zlowroga_ostryga robilem już nie raz z całych filetów indyka wędlinę w szynkowarze. Będzie spoko, niech tylko mięso posiedzi w przyprawach przynajmniej 2-3 dni. Jeśli zdecydujesz się na sól to ja robię mix (80/20%) soli zwykłej z peklową. Sama peklowa sprawi, że kolor mięsa będzie taki sam jak przed obróbką a to wg. mnie niezbyt smacznie wygląda w przypadku drobiowych wędlin :D
@depeszowiec: O kurczę, widzę że jesteś zaawansowany:) Obczailam ten kanał polecany przez Mirka, chyba będę mielić i taką mielonkę robić. To dla bombelka, dlatego nie chcę solić. A powiedz, Ty jak robisz z całości, to po prostu pakujesz ten kawał mięsa do szynkowaru? Zaczęłam się zastanawiać czy to na pewno coś z tego kawałka się zrobi, w sensie czy będzie bardziej jak wędlina.
@zlowroga_ostryga tak, pekluje +przyprawiam i wrzucam do szynkowaru. Ja korzystam z woreczków do szynkowaru ale wiem, że tutaj zdania są podzielone i niektórzy nie korzystają z nich.
Te pierwsze zdjęcie to właśnie cały jeden, duży filet z indyka. Tam jest przedziałka ale to z racji tego, że filet taki miałem. Pousuwaj przerosty, żyłki itp.
W szynkowarze zrobiłem już z ok. 60 wędlin (liczę po pozostałych woreczkach) więc trochę się już w to