Wpis z mikrobloga

#motoryzacja Patrzę na ogłoszenia i około 10 letni passat kosztuje nawet 40 tyś. Masakra parę lat temu za tą cenę kupiłeś 5 latka. Myślicie że auta stanieją za rok dwa ? Czy już ceny się utrzymają
  • 7
@Tigermass Mam nie mały dylemat. Mój 21 letni dziadek jeździ no ale trzeba opony wymienić coś wydechem też może być. Jak to zrobię pewnie dalej będzie jeździł ale wiadomo komfort inny. Nie wiem czy czekać czy już szukać. Trochę żałuję że 3 lata temu nie myślałem o zmianie. Wtedy się myślało po co jak ten jeździ. Jeszcze kupię no i nie kupiłem
@matm: spada ilość kupowanych samochodów, glowni nabywcy (floty) szukają oszczędności i kierują się w tańsze modele. Z dostępnością jest różnie ale generalnie lepiej niż było jeszcze rok/dwa temu. Raczej kończy się złoty biznes dla dilerów gdzie sprzedawało się cokolwiek co było dostepne.
Jeśli nic nowego się nie wydarzy (wojna o Tajwan) to w perspektywie kilku lat ceny raczej powinny się ustabilizować. Przy ogólnoświatowej inflacji na spadki bym nie liczył.
Inna rzecz
@matm: pieniądz mocno traci na wartości. Co bedzie za rok nikt nie przewidzi, chyba ze strzela. Już tylu było ekspertów, tyle przepowiedni, każdy najmadrzejszy. Ja jestem zdania, ze jak sie cos potrzebuje to sie kupuje i tyle, nie ma co czekać, ale jak sie kupi to nie obserwować dalej cen xD
@Kernydz: to tak jak ja. Kupiłem 2 lata temu gruza e60 za 10k zł i poszedł miesiąc temu za
@tonawegla no właśnie. Kupowałem takie 10 latki i no i ok przez 5 lat. Potem jak się sypało to wszystko. Mam znajomego co kupuję jeździ i sprzedaje i w sumie nawet dobrze wychodzi na tym bo nic grubego się nie sypie