Wpis z mikrobloga

  • 502
Ah jak się pięknie dzień zapowiada. Zusik zapłacony, wiadomo grosze bo jako przedsiębiorca muszę i będę okradać klientów, poprzez podniesienie cen, to nie wina państwa.

A poza tym dzięki składce zdrowotnej wysokości 2.400 PLN miesięcznie, zawsze mam dostęp do darmowej służby zdrowia na najwyższym poziomie dostępną od ręki.

Płakać mu się chce bo niedługo jako osoba na jdg będę płacił większe podatki niż niektóre zachodnie korporacje w tym chorym kraju.

#zalesie #podatki #firma #karton
Erravi - Ah jak się pięknie dzień zapowiada. Zusik zapłacony, wiadomo grosze bo jako ...

źródło: comment_1670053420Pwiy0E7nuGatgh4no1e0UL.jpg

Pobierz
  • 112
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Mobul: Czemu nie zrobisz sobie kosztów? I nie płacisz minimalnego zusu?
@Orzeech:

Co to niby znaczy zrobić sobie koszta?

Mam wziąć Porsche za 800 tys w leasing? Wiesz że jako koszt uzyskania przychodu można zaliczyć maksymalnie 150 tys jeżeli chodzi o auto? Poza tym jak narobię sobie tych 'kosztow' to nie znaczy że zmniejszy mi się podatek i fajrancik, ja to Porsche będę musiał spłacić, za darmo mi nikt tego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Mobul: ludzie tego nie rozumieją, slysza tylko że prywaciarz ma leasing przez co ZMNIEJSZA KOSZTA i PLACI MNIEJSZE PODATKI!

Jeżeli całkowicie chcesz się pozbyć przychodu to owszem można ale bawiąc się w spółki i jakieś karuzele a jest to zabawa na pograniczu lamania prawa i moim zdaniem nie warto ryzykować więzieniem żeby zaoszczędzić kilka groszy.

Gdybyś miał rocznie z 30mln przychodu to można by myśleć o takich 'wałach' ale i tak
@MG78: o czym Ty piszesz? Przecież jest jakiś mały zus plus i to ma bardzo dużo wymagań - małe dochody i to jest chyba tylko na 2-3 lata, dalej już płąciśz duży zus. Ten mały zus to i tak chyba z tysiaka kosztuje.