Wpis z mikrobloga

Tymczasem na #twitter właściciel serwisu, Elon #musk zbanował #ye czy tam #kanyewest. Bezpośrednim powodem było wrzycenie przez Kanye grafiki ze swastyką wpisaną w Gwiazdę Dawida. I tyle by było z tej wolności słowa.

Link do wątku gdzie Musk pisze o blokadzie:
https://twitter.com/elonmusk/status/1598543670990495744
maskapone - Tymczasem na #twitter właściciel serwisu, Elon #musk zbanował #ye czy tam...

źródło: comment_16699620139apxjhJnOkQBa47q6y7qK3.jpg

Pobierz
  • 117
@maanius666: Ej, ale Kanye wcale nie obrażał, nie wrzucał prostackich wysrywów. On od wczoraj mówił i pisał że kocha wszystkich ludzi, z Hitlerem włącznie, białych, czarnych itd. Całkiem szczerze powiem, że to były rzeczy niesmaczne, ale mieszczące się w tym, co rozumiem jako wolność artystyczna. Jedynym pociskiem personalnym były zdjęcia grubego Elona, Elon skomentował że to go jedynie motywuje do ćwiczeń.

@thepjoter: No właśnie miała być specjalna rada, która decyduje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mojemirabelki: nie, to o czym piszesz jest efektem wolności słowa i zawsze będzie tak wykorzystywane. Nie możesz mieć prawdziwej wolności słowa w internecie bez pozwalania debilom na wyrażanie siebie.
@maskapone: przeraża mnie to w jaki sposób ludzie na twitterze zareagowali na jego słowa, jakby mieli wytrenowaną reakcję na słowa 'nazi' czy 'hitler' niezależnie od kontekstu, wpadają w szał i atakują, obrażają, próbują wywołać wstyd.
Kanye mówi 'kocham wszystkich' a oni słyszą 'Hitler był aniołem, naziści są w porządku'.
Na tej stronie nie ma praktycznie miejsca na dyskusje, 99% odpowiedzi to próba grania na emocjach i ad personam, mało kto szczerze
@stgnck: @maskapone co Ty mówisz Mirek xD

Jak on dosłownie powiedział: I like hitler. Doslownie lubię Hitlera. XD Widzę dobre rzeczy w hitlerze.

Jak można tego bronić? Jak można bronić człowieka, który wrzuca grafikę, na której wplątuje w gwiazdę dawida symbol nazistowskiej maszyny zagłady, która zdehumanizowała i pozbawiła zycia w okrutny, bestialski sposób miliony osób, na podstawie chorej ideologii nienawiści. Niepojęte dla mnie.
ElLama - @stgnck: @maskapone co Ty mówisz Mirek xD

Jak on dosłownie powiedział: I ...
jakby mieli wytrenowaną reakcję na słowa 'nazi' czy 'hitler' niezależnie od kontekstu


@stgnck: Ziomek, ale tu nie jest mowa o tym że ktoś jest nazistą, bo chodzi do kościoła, tylko typ dosłownie wychwala nazistów xD Naprawdę dziwne że ludzie reagują agresywnie na wychwalanie największego zbrodniarza w dziejach świata. Dla mnie to jest dziwne, że Polak nie ogarnia tego zachowania ( ͡º ͜ʖ͡º)