Wpis z mikrobloga

Tymczasem na #twitter właściciel serwisu, Elon #musk zbanował #ye czy tam #kanyewest. Bezpośrednim powodem było wrzycenie przez Kanye grafiki ze swastyką wpisaną w Gwiazdę Dawida. I tyle by było z tej wolności słowa.

Link do wątku gdzie Musk pisze o blokadzie:
https://twitter.com/elonmusk/status/1598543670990495744
Pobierz maskapone - Tymczasem na #twitter właściciel serwisu, Elon #musk zbanował #ye czy tam...
źródło: comment_16699620139apxjhJnOkQBa47q6y7qK3.jpg
  • 117
@Sinity: #!$%@?ąc od elona to właśnie takie kuce wypaczyły tę wolność słowa przekonaniem, że jest to przyzwolenie na wysrywy, trolling, szkalowanie i polityczne felattio alt-rightu.


@mojemirabelki: Bo w USA wolność słowa na tym polega. Tam jest pełna wolność słowa, włącznie z rzucaniem w siebie obelgami i pomówieniami. Kampanie prezydenckie kiedyś wyglądały tak, że kandydaci wprost wzajemnie zarzucali sobie pedofilię xD

Całkiem normalne były srogie rasistowskie wypowiedzi. Dlatego politycy w pewnym
#!$%@?ąc od elona to właśnie takie kuce wypaczyły tę wolność słowa przekonaniem, że jest to przyzwolenie na wysrywy, trolling, szkalowanie i polityczne felattio alt-rightu.


@mojemirabelki: Ja jestem kucem, i nie obrażaj pan, dobre?
przeraża mnie to w jaki sposób ludzie na twitterze zareagowali na jego słowa, jakby mieli wytrenowaną reakcję na słowa 'nazi' czy 'hitler' niezależnie od kontekstu, wpadają w szał i atakują, obrażają, próbują wywołać wstyd.

Kanye mówi 'kocham wszystkich' a oni słyszą 'Hitler był aniołem, naziści są w porządku'.


@stgnck: Typie, ale on to dokładnie powiedział. Cytuję: Naziści byli dobrymi ludźmi i zrobili wiele dobrych rzeczy xDD
@Sinity: Elon dosłownie stwierdził, że wolność słowa to możliwość powiedzenia wszystkiego co chcesz, a co nie jest niezgodne z prawem.


@rzep: True.

Ale Elon ogólnie wielokrotnie samemu sobie zaprzeczał w tej kwestii. Miałem po prostu na myśli że już w pierwszych dniach jak przejął kontrolę to powiedział że pewne reguły dalej będą.
@Sinity: Czemu simpujesz dla miliardera? Myślisz, że będzie Twoim kumplem?


@ragnar-lodbrok-1992: Nie wiem do końca czemu miałbym patrzeć na to czy jest miliarderem, i jeśli jest to "nie bronić".

Ale odpowiadając na pytanie; robi pewne rzeczy które ja chcę by ktoś robił.

Ten "argument" jest naprawdę idiotyczny btw. Tak samo można zapytać czemu ktośtam "simpuje" do polityka, czy na przykład artysty czy cuś.
Tak samo można zapytać czemu ktośtam "simpuje" do polityka, czy na przykład artysty czy cuś.


@Sinity: Nie tyle można co trzeba zadawać takie pytania.

robi pewne rzeczy które ja chcę by ktoś robił.


Chodzi o cenzurę?
tak ty tępy bordo spammerze, myślę https://businessinsider.com.pl/media/internet/ue-ostrzega-muska-twitter-moze-zostac-zablokowany/c89z9f5

Chiny(króte Musk uwielbia) mają własne social media a Rosji bronił nie tak dawno. Coś jeszcze ci wyjaśnić czy idziesz tworzyć nowe chochoły i je obalać?


@Turahk: Nie, ty prawacki dzbanie.

Wyobraź sobie, że Twitter kasuje np. wpis jakiegoś Johna z USA, który śmieje się z Jezusa bo w Polsce jest zakaz obrażania uczuć religijnych.

To tak nie działa.
Jak można tego bronić? Jak można bronić człowieka, który wrzuca grafikę, na której wplątuje w gwiazdę dawida symbol nazistowskiej maszyny zagłady, która zdehumanizowała i pozbawiła zycia w okrutny, bestialski sposób miliony osób, na podstawie chorej ideologii nienawiści. Niepojęte dla mnie


@ElLama: a wiesz, że to jest symbol religijny?
Jeszcze pozwie Elona o ograniczanie wolności religijnej zaraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@maskapone: Wolność słowa jest dobra tylko jeśli to słowo pasuje do naszych poglądów! ( ͡º ͜ʖ͡º)
Trochę jak z memcelem i obrazą uczuć religijnych, musi zostać bo mogła by być obrażona JEGO religia.
@maskapone Nie prawda. Ciągle mówisz o markach globalnych, które mają globalny PR. Jak one znikną to pojawia się mniejsze, za mniejszą kasę - w końcu kasa to kasa, a reklama na Twitterze jest skuteczna. Szczególnie że nie przepalaja wszystkich "odsłon". Wzrosną im koszty i upierdliwosc prowadzenia projektu, ale czy jakoś specjalnie to na nich wpłynie? Twitter nie upadnie, za pół roku wszyscy wróca.

O ile oczywiście ktoś faktycznie na dłużej zrezygnuje. Bo