Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, ale ja się boję ageism. Spędza mi to sen z powiek a do tego właśnie trafiłem na wątek na /r/technology o inżynierze który pozwał spacex za dyskryminacje na podstawie wieku i pełno osób w komentarzach lvl50+ pisze jak to jest potwornie trudno znaleźć prace w ich wieku. Jezus ale się tego boję.

Nie mam twardego zawodu jak lekarz, profesor czy adwokat i boję się że będę miał przekichane. Wszyscy znajomi moich rodziców co mają +50 to są albo na rentach, albo pracują fizycznie ale są bezrobotni. Może jakiś jeden czy dwa wyjątki w stylu adwokat, prezes i jakiś sales rep. A cała reszta to kicha.

Wy się tego nie boicie? #30plusclub czy #40plusclub
Naprawdę myślicie ze jeszcze przez 35 albo 25 lat będziecie mieli jakąś świetna pracę? Nie boicie się że w wieku 55 lat będziecie musieli chodzić na rozmowy rekrutacyjne i jakiś menadżer 27 letni będzie wam robił przepytke?

Tragedia

#pracbaza #starosc #pytanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6388e9704bf3873caced56dd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: jonik
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 15
UwielbianaBaba: no powiem ci, że sam się sram o to. Jeden koleś jest elektrykiem i chemikiem, jak dobijał 60 to mówił, że nigdzie go nie chcieli, albo na czarno.
Jeden programista 15k w wieku 60 lat rok szukał roboty, bo też go nie chcieli za wiek przyjąć, bo co im z tego, że chłop ogarnięty jak za 5 lat odejdzie im z firmy na emeryturę.
---

Zaakceptował: jonik
@AnonimoweMirkoWyznania: To po kiego grzybna o tym czytasz i tak się nakręcasz jak się tego boisz xd
Dobra wiesz już że w starszym wieku trudno o pracę ok - to już nie czytaj o tym na reddicie jak serio to źle na Ciebie wpływa, weź idź na spacer albo zjedz coś dobrego.

Ja się tego nie boję, zdaję sobie z tego sprawy ale nie mam zamiaru tracić czasu na strach. Nawet
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: my ludzie cholernie szybko adaptujemy do nowych warunków więc nawet jak ci zupełnie nic wyjdzie na starość to będziesz miał #!$%@? gwarantuje, ot tu mopsik, tu butelki i do przodu. Serio. Szkoda zdrowia na stres. Wiadomo że 50+ to odpad w korpo, ja planuje na ochronie gdzieś przy jakiejś fabryce do emerytury za najniższą krajową dojechać, tablet, herbata, co 3 h obchód akurat żeby hemoroidow nie dostać.
@WiemyCoWiemyKogo: jaki mopsik, jakie butelki co Ty #!$%@? tak to może sobie śmigać ktoś kto bez urazy pracował w jakiejś żabce a nie pan inżynier co go dotknęła redukcja zawodowa - są pewne poziomy poniżej których naprawdę się musisz napracować żeby zlecieć jak się wdrapałeś wiadomo wszystko jest w życiu możliwe ale umówmy się mało prawdopodobne jeśli ta nasza ekonomia się kręci a ktoś kto miał łeb na karku nie popadnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dietetyq: no normalnie na luzaku, nawet załóżmy masz mieszkanie na starość ale jakaś psia emerytura (dla nas pewnie wgl nie będzie), plus energia polska #!$%@? z dupy bez powodu +500 procent za rachunki i czeba będzie chodzić szukać dodatkowych pieniążków. I ja tam się nie będę wstydził, #!$%@?.
@WiemyCoWiemyKogo: no dobra ale czy nie uważasz że przez 40 czy 50 lat zanim dojdziesz do tego momentu to ekonomia się tak zmieni że będziesz mógł sobie dorobić wykonując jakąś pracę online i nadal całkiem spoko żyć? nie mówię o przypadku gdzie czeka nas wojna albo jakiś większy kataklizm, tylko im bardziej będzie się starzeć społeczeństwo i im bardziej wszystko będzie wchodzić w świat online to starsze osoby mające głowę na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dietetyq: nie widzę się w najgorszej, w ogóle nie uważam żeby była zła. Złe jest złodziejstwo a butelki i mops to dola jak każda inna. I tak też będę szczęśliwy, byle bym miał sucho ciepło i nie chodził głodny.