Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
@bartiii_: Po 1 to mieliśmy farta. Po 2 to my nic nie graliśmy w żadnym meczu. Po 3 zmarnowaliśmy potencjał kadry (skład), która się raczej nie powtórzy szybko (przez wieeele lat). Po 4 granie z Meksykiem na meczu otwarcia na remis (bo to linia obrony kolegów GB) to jest #!$%@? śmiech. Po 5, w mojej opinii nie jest winien selekcjoner, tylko PZPN, że nie chce żadnej świeżości. Po 6 wolałem, żeby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
@bartiii_: przypominam że nie jest rok 2005 gdzie gwiazdą reprezentacji jest typek grający w Celticu Glasgow czy jakiejś lidze Holenderskiej, tylko wiodąca postać FC Barcelony. Dodatkowo to nie jest rodzynek, bo ma obok siebie napastnika Juventusu, gościa który jak szalony strzelał w AC Milanie, za plecami jest wiodąca postać Napoli, które teraz prowadzi w Serie A, na bramce bramkarz Juventusu, w obronie Glik który też grał w dużo lepszych klubach niż
@bartiii_: "Szkolenie" i "brak kultury piłkarskiej" to najładniejsze i najgłupsze wymówki jakie istnieją, bo generalnie pewnie są słuszne, ale w kontekście TEJ reprezentacji nie mają racji bytu. Poza przypadkami takimi jak Jędrzejczyk, to trzon reprezentacji to piłkarze, którzy albo nigdy nie grali w Polsce, albo przeszli na Zachód jako nastolatek (bez meczów w seniorskiej piłce), albo odeszli po pierwszych sezonach w Ekstraklasie. Z naszej pierwszej jedenastki najpóźniej na zachód wyruszył Lewandowski
@JoeGlodomor: "normalnie", czyli jak? Ja rozumiem, że za taktykę odpowiada selekcjoner i można nią nadrabiać braki techniczne, ale to tylko do pewnego poziomu. Naszą kadrę stać oczywiście na to, by zagrać "średnio", ale to za mało na Argentynę, Francję, czy nawet Belgię. Może jednak wypadałoby zejść na Ziemię z oczekiwaniami.

@Bet0nex31: tam są częścią większej maszyny, która działałaby również bez nich. Oglądam różne mecze nie od dziś i widzę, że
@MostlyRenegade: tak, oczywiście się zgadzam. Poza Lewym no i czasem Zielińskim brakuje typowo technicznych zawodników, środek pola jest tak żenujący aż mam czasem wrażenie że obrońca Cash by się tam lepiej sprawdził niż dedykowani pomocnicy. Lewy też po wyjściu z polskiej ligi nie był solidny technicznie przez lata ale to tytan pracy i wyrobił sensowny poziom plus zajebisty instynkt do ustawiania się. Jednak ci goście nadal mają poziom - minimum średni.