Wpis z mikrobloga

Mireczki z #thinkpad potrzebuję Waszej (i nie tylko) pomocy.
Umiera mój X200. Potrzebuję laptopa do
-przeglądania Internetu,
-apteczki pierwszej pomocy (Rufus, Hiren's itp., mam masę windowsowych przydatnych rzeczy w diagnostyce i naprawie systemów operacyjnych oraz sprzętu komputerowego)
-ekran FHD (najlepiej IPS),
-okazjonalna Tibia czy inna Liga Legend,
-mobilny.

Myślałem nawet nad #macbook pro MID 2014 lub early 2015. Tam są jeszcze normalne porty i wymienialne dyski. Minusem jednak dwurdzeniowy procesor.

Ogólnie chyba raczej pójdę w T480, bo można w nim wszystko rozkręcić i skręcić. Znów będzie działał długo jak X200.

Późniejsze modele nie są tak przyjazne modyfikacjom. Może T480s dla mobilności?

Pakować się ewentualnie w jakieś T495? Tylko tam już wszystko wlutowane jak w jakimś #aplpe
Anekito - Mireczki z #thinkpad potrzebuję Waszej (i nie tylko) pomocy. 
Umiera mój X...

źródło: comment_1669797991NER68Nt2Wr4eKSgoGpSerW.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@Anekito: Miałem T5xx blisko 10 lat. To trwałe, niemal niezniszczalne lapki. Ale teraz stanąłem przed wyborem i wybierałem pomiędzy Lenovo serią T, a Macbookiem i... wygrał ten drugi. Niewielka różnica w cenie na korzyść ThinkPada, jednak daleko mu było do wydajności z i7 do M1.

Co do modyfikacji, moim zdaniem przy nowych sprzętach, co na prawdę wydajnościowo dadzą radę przez kolejne 5 lat nie będzie potrzeby ich rozbudowy.

No i wszyscy
  • Odpowiedz
@Anekito: Widze masz podobne wymagania co ja. Miałem kilka lat T480, pozniej macbooka pro 2014, teraz macbooka 2013 15" i pare dni temu kupiłem kolejnego T480 :D

pro 13" jest ok, ale grzeje sie i wydajnosci brakuje. W 15" masz procki HQ, ładne, wydajne, bateria gorzej niż w 13 ale ekran większy, też sie grzeje. Jak juz to brac tlyko 16gb wersje.

A t480 to klasyka gatunku, działa bardzo dobrze. Jedyne
  • Odpowiedz
@k__d: X200 ostatnie dwa lata. Pół studbazy na nim napisałem - najlepsza klawiatura. Żaden MacBook, mechanik ani nic innego nie dają takiej frajdy przy samym tyko pisaniu. Jak teraz myślę nawet ten wpis zrobić na iPhone albo na PC - to aż mi się nie chce...
Wcześniej miałem T410.

@mirekwirek: T5xx są za duże. 14 cali to maks.
M1 jednak dość drogi (chyba, żeby trafić na tego Mareczka z Allegro
  • Odpowiedz
@Anekito: A1398 jest bardzo, bardzo, bardzo dobrym sprzętem. Trafiłem wersje 16/1tb za 1700zl.

W moim przypadku okazało się ze nie ma idealnego kompa dla mnie. No może T16 ale za drogi jeszcze. Potrzebuje dwóch.

Jako kanapowiec, przeglądanie neta, zdjęć, synchro z iPhonem itp mam A1398 a jako wół roboczy będzie T480/s, może x1 Carbon 6gen. Zobaczę co uda się ustrzelić. Testuje właśnie T480 który dzisiaj przyszedł i jak za 800zl to
  • Odpowiedz
to fakt, jednak skąd mnie cena jest zbyt wysoka


@Anekito: tylko mówisz o budżecie co możesz rozważyć T495, a w tej kwocie znajdziesz Air M1.

Ale też nie chcę namawiać na MacBooka, nie każdemu podpasuje. A ThinkPady to zawsze były dobre sprzęty (sam miałem dwa modele, w domu do dziś 3 jeszcze pracują).
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: za 1700 bym kupił :D
@mirekwirek: ThinkPad pokazał mi, że na laptopie da się cokolwiek zrobić. Teraz jak patrzę co ludzie mają to myślę, że nie dałbym rady na takim "sprzęcie" pracować i wolę x200 od nowych Delli ze średniej półki
  • Odpowiedz
ThinkPad pokazał mi, że na laptopie da się cokolwiek zrobić.


@Anekito: Ja pomimo ThinkPada T5xx musiałem mieć desktopa z i7, żeby móc sensownie pracować z Adobe Photoshop czy Premiere. Po zakupie Macbooka desktop zniknął z mojej przestrzeni. Mac z 16GB RAM robi wszystko szybciej niż i7 z 48GB RAM przy tym nie wyjąc wniebogłosy "przegrzewam się!" ;)
  • Odpowiedz
@Anekito: Myślałeś może nad X280? Chyba, że 12,5" Ci przeszkadzało to wtedy T480/T480s imo idealnie siądzie z przewagą nad T480s (lżejszy i ogólnie mniejszy gabarytowo od standardowej wersji)


@mlynarz_z_mlynkowa: nie jest wcale tak dużo lżejszy i mniejszy ale za to ma wady w postaci zlutowanego na stałe 8GB ramu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kryspin013: t480s od t480 różni się tylko ramem a można kupić wersję z 16gb lutowanym. No i t480s ma w standardzie chłodzenie na dwóch heatpipe a t480 tylko w wersji z mx150


@HachiRoku: do t480 możesz przełożyć dwa haetpipe (koszt 100-150 zł jeśli dobrze pamiętam) i teorii będzie nawet wydajniejsze niż te w t480s bo rurki są grubsze.
Druga sprawa do t480 możesz dać 64 GB ramu. A wersja z
  • Odpowiedz