Wpis z mikrobloga

#smartfon #telefony #bezpieczenstwo

Jak czesto wymieniacie telefon? Pytam bo u mnie wygląda to coraz krócej i sie zastanawiam czemu tak jest i czy tyko ja tak mam
- obecnie 3 lata to duże wyzwanie. kiedyś dobijalem do 5lat

wymiana telefonu

  • rok lub mniej 2.2% (31)
  • ok 2 lat 16.0% (224)
  • ok 3 lat 29.3% (410)
  • ok 4 lat 25.4% (355)
  • 5 lub wiecej 27.0% (377)

Oddanych głosów: 1397

  • 32
  • Odpowiedz
@kargulasty:
Kiedyś różnie to bywało, od roku do 4 lat. Teraz co 14 miesięcy jak dzwoni "opiekun biznesowy" co chce wyrobić premię do końca miesiąca i mi oferuje nowego ip pro max w takiej cenie, że jeszcze wychodzę na tym interesie do przodu. Mam nadzieję, że w tym miesiącu zadzwoni już po premierze szesnastki.
  • Odpowiedz
@kargulasty: różnie, jak mało używałem to 5 lat ciągłem na lumii aż zdechła, potem wleciało jakieś słabe xiaomi i nawet półtora roku nie dałem rady używać, bo się cięło i wleciał upgrade i na razie po 20 miesiącach na motke edge 30 nie narzekam, działa okey i się nie tnie
  • Odpowiedz
@kargulasty: wymieniam tylko jak się zepsują/nie da się korzystać, przynajmniej jeżeli chodzi smartfony, bo klasyczne to wyglądało trochę inaczej, z racji że każdy telefon był zupełnie inny.

Obecnego s20fe w czerwcu będzie 2 lata. poprzedni xiaomi mi mix3 stał się cegła bez powodu po 2 latach i 7 miesiącach, po prostu się wyłączył leżąc na stole, naprawa i odzysk danych nie możliwy, przynajmniej w serwisach rozkładali ręcę.
Wcześniej miałem k7 note..
  • Odpowiedz
@kargulasty: Różnie. Z Oneplus 6 korzystałem 6 lat i wymieniłem tylko dlatego, że trochę zaczął mi się już nudzić, nadal korzysta z niego ktoś inny. Poco F3, który miał zastąpić OP6 wylądował w szufladzie po ~5 miesiącach bo problemy z MIUI doprowadzały mnie do szału. Obecnie Pixel 6 od ~1.5 roku i raczej szybko go nie zmienię.
  • Odpowiedz
@kargulasty: mam poco f2 pro od premiery czyli 4 lata i nie mam zamiaru zmieniać. Nie ma dziury w ekranie, dobry ekran, bateria, ma jacka i dobry dźwięk ze słuchawek, dokładny gps, dual sim. Po co mi nowy telefon, skoro wszystko co potrzebuje ten telefon nadal mi daje?
  • Odpowiedz
@kargulasty

Im jestem starszy i bardziej mnie stać na nowe, tym rzadziej zmieniam. Nowe telefony nie oferują już takiego przeskoku jak kiedyś. Pamiętam jak przesiadałem sie z takiego zwykłego na dotykowy, potem jak chciałem rysik i znacznie lepszy aparat, następnie przekonał mnie tryb szerokokątny bo mi tego cholernie brakowało... a teraz? Siedzę na s21 ultra i nie widzę żadnego powodu przechodzenia na np. S24 ultra. Jedyne co to znów brakuje mi rysika
  • Odpowiedz