Wpis z mikrobloga

Wchodzisz do sklepu motoryzacyjnego i prosisz o łożysko 60x110x28.

-DO JAKIEGO SAMOCHODU?
-nie no to nie jest do samochodu, potrzebuje po prostu łożysko o tych numerach
-A TO JA TAK NIE ZNAJDE
-dobra wchodze na google i wyskakuje mi, że łożysko jest montowane w takim i takim aucie
-DOBRA TO NA JUTRO PANU ZAMUWIE SKF ZA 289ZŁ SZTUKA A W TYM SAMOCHODZIE SĄ DWA TAKIE TO DWA ZAMÓWIĆ?

i kurtyna opada bo mówię, że to nie do samochodu i potrzebuje jedno to słyszę, że tam są dwa.

Z resztą kiedyś tam kupowałem już łącznik stabilizatora do auta, które sprzedawałem jako igłę i robiłem go na sztukę byle poszedł, potrzebowałem jeden łącznik a sprzedawca do mnie:
-ALE TAM SĄ CZTERY!
-ale ja potrzebuje jeden
-PAN JESZCZE WRÓCI DO MNIE PO POZOSTAŁE 3 A JA MOGE ICH JUŻ NIE MIEĆ

Poszedłem do Agromy, sklep rolniczy.

Poproszę łożysko 60x110x28
-SKF, FOOG CZY JAKIEJ FIRMY PAN SOBIE ŻYCZY?
-Niech będzie skf
-50 ZŁOTYCH POPROSZE.

#motoryzacja #logikaniebieskichpaskow
  • 47
  • Odpowiedz
@Rumburak123
Bólszit
Oczywiście, że nie wszystkie łożyska są znormalizowane bo baaardzo często są specjalistyczne. Polecam np szukać znormalizowanych łożysk wału do dwusuwów. Powodzenia.

Druga sprawa. #!$%@? z tego, że łożysko ma 35 w środku i 50 na zewnątrz jak może być stożkowe, dwurzędowe, wachliwe, igiełkowe, baryłkowe, wałeczkowe, kulkowe, ślizgowe, z plastikowym wiankiem, z metalowym wiankiem, bez wianka, samosmarujące, promieniowe, osiowe i w #!$%@? innych rodzajów. Idź do obuwniczego i awanturuj się że
  • Odpowiedz
@wojtoon: ale co Ty za głupoty piszesz? Co mi tu z dwusuwem wyjeżdżasz? XD Wypisałeś jakieś randomowe typy łożysk a tym czasem normalizacja łożysk sięga bardzo daleko i po wymiarach idzie określić typ a przynajmniej zawęzić wybór. Przesłony, koszyki i tym podobne ustalić można wymianą 8 słów...

A tymi ślizgowymi i samosmarującymi to wgl mnie rozbawiłeś w kontekście łożysk tocznych.

A co do szukania samemu to pisałem już wcześniej że sprzedawca
  • Odpowiedz
@Rumburak123
XD

Typie, ty nawet nie widziałeś łożyska na oczy i #!$%@? jakieś kocopoły

Co to jest koszyk? A co to jest "przesłona"? XD
Używasz pojęć które nie istnieją, a Ty nie znasz ich znaczenia i myślisz, że sprzedawca w sklepie rozpali szklaną kulę i będzie wiedział co idiota ma na myśli.

Nie wypisałem, żadnych randomowych typów łożysk tylko podstawowe rodzaje.
Weźmy najprostsze łożysko na wałek 25mm i średnicy zewnętrznej 52mm


Jako
  • Odpowiedz
@wojtoon: i znów wymieniłeś od groma randomowych łożysk a wystarczy trzeci wymiar - długość - żeby wyciąć przynajmniej 70% z nich. Op podał 3 wymiary. Kilka pytań od sprzedawcy i ustalenie dokładnego typu łożyska to pestka.

Tak się składa że wiele łożysk widziałem, no nie będę się chwalił co mam przed nazwiskiem ale o łożyskach co nie co wiem i moim zdaniem z doboru łożyska robisz problem na miarę lotu w
  • Odpowiedz
@Rumburak123 Bez urazy, ale gówno wiesz.

Nawet ta stał "czarna" to kilkadziesiąt gatunków, a niedługo przekroczą setkę.
Sam pamiętam w poprzedniej robocie jak kumplowi latała broda bo jako początkujący zaopatrzeniowiec kupił okazyjnie "czarną" stal...która była niespawalna i kilkanaście tysięcy poszło się #!$%@?ć.

Aha. Nie istnieje taki wymiar jak "długość" łożyska. Istnieje np szerokość łożyska...ale wszystkie które podałem mają ten sam wymiar. Wiesz, jak to ktoś tu napisał - NORMALIZACJA ( ͡º
  • Odpowiedz