Wpis z mikrobloga

Mirasy, szukam względnie taniego zegarka do #plywanie i #bieganie, ale nie chcę za bardzo przycebulić ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zależy mi jedynie na tym, żeby zbierał ślad z aktywności i synchronizował je ze stravą. Żadne tętna, plany treningowe czy inne cuda mnie nie interesują. Mam go założyć przed aktywnością i po wszystkim schować w szafie. Taki Garmin Forerunner 55 się do tego nada? A może jakiś #amazfif? Kompletnie się na tym nie znam, a dzisiaj się okazało, że mi band się kompletnie nie nadaje do pływania. Pomocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#garmin
  • 17
@brh77603: to może coś tańszego ( ͜͡ʖ ͡€)?

Szkoda mi na to kasy, bo zegarek będę używał tylko zimą, jak rower jest ograniczony przez pogodę. Od marca do października na 99% będzie leżał w szafie.
@Ogau: ja mam garmina 45 na rower, ma bardzo dokładny GPS w porównaniu do chinoli. Wyświetlacz co prawda jak stary Siemens, ale sprawuje się doskonale . Chowam w szafę jak nie jeżdżę i daje radę. Polecam.
@Ogau pływanie na basenie czy OW? Jeśli na basenie to Garmin fr55 będzie git, jeśli OW to może Garmin swim2. Amazfita nie bierz, miałem kiedyś i źle synchronizował pływanie ze Stravą i wątpię że to naprawili.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ogau: miałem amazfita t-rex pro i w wodzie, na otwartych akwenach praktycznie bezużyteczny, gps sie gubił, o ile w ogóle znalazl sygnał, teraz mam garmin instinct 2 i jest o niebo lepiej, czasami przy dłuższym zejściu pod wodę się pogubi, ale kilka sekund na powierzchni pozwala na odzyskanie wygnalu gps i jest w miarę dokładny.
pływanie na basenie czy OW


@totmes: raczej na 99% tylko basen, a jak nawet zachce mi się jakiegoś triathlonu raz w życiu to przeboleję. Ale kurde myślałem, że jak zegarek ma gps to bez różnicy, gdzie będę pływał i mi ten ślad narysuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
szukaj czegos co sie dobrze sprawdza przy plywaniu, a na bank bieganie ogarnie.


@PurpleHaze: czyli czego? Z opisów producentów to wszystko nadaje się do wszystkiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ogau: nie podpowiem, wiem ze zegarki maja wieksze mniejsze problemy z naliczaniem basenow.
Do tego czujniki hr na nadgarstku pod woda to sredni pomysl i realne dane tetna to tylko pas napiersiowy.

Szukalbym pytal ludzi zwiazanych z plywaniem i triathlonem.
Do tego czujniki hr na nadgarstku pod woda to sredni pomysl i realne dane tetna to tylko pas napiersiowy


@PurpleHaze: a to to mi lata koło dupy. Zależy mi tylko na liczbie basenów i czasie. Nie będzie mi zegarek mówił, że mam zwolnić, bo serce pada ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szukalbym pytal ludzi zwiazanych z plywaniem i triathlonem.


@PurpleHaze: tacy to zawsze polecają najwyższą półkę, bo
@Ogau: jestem związany z triathlonem ale jak nie potrzebujesz kombajna to go na sile nie kupuj. Faktycznie trening na tętno nie jest konieczny i w zasadzie bez tego tez można się obyć będąc nawet niezłym amatorem . Z tego co czytam to wystarczy Ci jaki kolwiek garmin który ma gps to podstawa. Do zliczania basenów bez konieczności ręcznego kapowania niezbędny jest w zegarku akcelerometr. 55 go ma. Reszta to praktyka. Musisz
@niefilozuj: no właśnie się zastanawiam czy 55 (600zł), czy swim 2 (850zł, tu chyba najgorsza bateria go skreśli), czy instinct solar (900zł). Te 300zł to niby 50% więcej, ale też nie jakiś potężny pieniądz, a może kiedyś mi odwali na starość i wystartuję w triathlonie ( ͡° ͜ʖ ͡°). No jest jeszcze 255, ale to kolejne parę stówek na zabawkę
swim 2 (850zł, tu chyba najgorsza bateria go skreśli)


@Ogau: mam go od ponad roku i jeżeli wyłączysz stały pomiar tętna i wibracje z powiadomieniami z telefonu to ponad tydzień (z 3 treningami na basenie w tygodniu) spokojnie wytrzymuje. Podczas wycieczek pieszych po ok 10h stałego rejestrowania trasy gps schodzi ze 100% do 20%.
Podczas wycieczek pieszych po ok 10h stałego rejestrowania trasy gps schodzi ze 100% do 20%.


@WuBe: to strasznie słaby wynik w porównaniu do instinct solar, który powinien wytrzymać ~20h, a różnica w cenie to 50zł. Aktywności +10h mi się zdarzały, więc to bezsensowna oszczędność.

Chyba i tak się zdecyduję na Corso Pace 2, bo ma tryb triathlonowy w tej samej cenie co instinct solar, a najtańszy garmin z tym to 1200