Wpis z mikrobloga

#afera #januszebiznesu #sii #it

P. Grégoire Nitot, prezes Sii, przywraca do porządku mejlowo pracownika myślącego że ma jakieś prawa wynikające z Kodeksu Pracy jak na przykład prawo do założenia związku zawodowego.

Dobrodusznie go poucza, że:
- jak ma jakiś problem to przecież może porozmawiać z menadżerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- pracuje zbyt krótko żeby zakładać ZZ,
- nie rozumie wartości panujących w firmie takich jak lojalność czy koleżeńskość (no przecież się to wyklucza ze związkami zawodowymi, prawda?),
- niszczy reputację firmy itd.

I co najważniejsze - NIE PO TO PRZENOSIŁ BIZNES DO POLSKI, ŻEBY KTOŚ MU TU ZWIĄZKI ZAWODOWE ZAKŁADAŁ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na koniec cyk zwolnienie bez żadnego trybu.

https://www.za.org.pl/prezes-sii-polska-i-wlasciciel-polonii-warszawa-bezprawnie-zwalnia-zwiazkowca-lekcewazy-polskie-prawo-atakuje-prawo-francuskie/
Wegrzynski - #afera #januszebiznesu #sii #it

P. Grégoire Nitot, prezes Sii, przywr...

źródło: comment_1669654427OH5Bf1sitUscoopJNsmoNG.jpg

Pobierz
  • 418
I co, myślicie że go finalnie nie zwolnią ? W najlepszym wypadku wygra w sądzie pracy i dostanie 3 pensje odszkodowania i nara... Nie wiem w sumie o co tam chodzi, ale faktycznie ciekawe, że gość nie bardzo po 6 miesiącach pracy postanowił zostać związkowcem:):):)...
jaka bojówka komunistyczna xD

Typie dobrze że się podpisałeś


@dr-proktor: wiadomo, związki zawodowe to "literalnie komunis" xd

potem dziwić się, że w Polsce wygląda to jak wygląda w kwestii poszanowania pracowników, gdy znajdują się jednostki które plują na ludzi gotowych o coś zawalczyć w ramach własnych praw

i to na dodatek totalnie za darmo, dla przyjemności dowalenia komuś
A jakakolwiek później próba zwolnienia pracownika skończy się również sądem pracy. Sposobem na pozbycie się takiego pracownika może być jedynie np. likwidacja stanowiska, porozumienie stron, bądź nagana pracownicza( o którą wbrew pozorom nie tak łatwo jeżeli znasz przepisy).


@EuroSceptyczny: Bzdura. Najłatwiej takiemu pracownikowi po prostu wypowiedzieć umowę z dnia na dzień, albo nawet z zachowaniem okresu wypowiedzenia, bez obowiązku świadczenia pracy. Sprawa owszem trafi do sądu pracy i co? I nic,
Haha ten mail wygląda na wypociny nastolatki, której koleżanka odbiła faceta, a nie komunikacje prezesa w dużej międzynarodowej firmie. Gdzie oni go znaleźli ? Ja wiem ze Sii to 4 liga podwórkowa no ale c'mon.
Przecież taki emial nie ma absolutnie żadnego upside to zwykły rant ktory moze tylko obnizyc morale, reputacje i przyczynić sie do problemów prawnych. Co za dekiel.
Niech leci w gorące. Rażący mobbing i pogarda dla polskiego prawa. Zawołajcie jak już prezesik wyśle przeprosiny i zaoferuje panu związkowcowi herbatkę z cukrem bez cytrynki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam myślałem, czy nie założyć związku zawodowego w korpo, w którym pracowałem, ale wybrałem łatwiejszą opcję (zmiana roboty), więc tym bardziej szanuję za odwagę.