Wpis z mikrobloga

Da się jakoś odwrócić w #inkscape żeby ścieżka znów była konturem? #grafikawektorowa #grafika #grafikakomputerowa
Narysowałam lineart, wyglądało ok więc połączyłam wszystko w jedną ścieżkę, zapisałam.
Dziś spojrzałam świeżym okiem na ten bohomaz... XD
Chciałabym edytować parę linii i zmniejszyć grubość konturu, tylko że ścieżki nie są już zwykłymi krzywymi rysowanymi pen toolem, a kształtem z wypełnieniem. Niby mogę je edytować, ale nie da się tego równo przesunąć ._. Za pomocą rzeźbienia też średnio wychodzi.
Wyeksportowałam png i chciałam zwektoryzować ustawiając "śledzenie linii środkowej" (jak pod ploter cnc) ale mój lineart jest chyba zbyt szczegółowy i też słabo to wygląda. No ale mogę chociaż ustawić cieńszy kontur.
  • 8
Dobra, można zamknąć temat.
info dla poszukujących jak zrobić path to stroke / ścieżka w kontur w inkscape (bo wykop nieźle indeksuje się w wyszukiwarkach):
Pokombinowałam z DPI przy eksporcie .png (im wyższe tym lepszy efekt trace'owania, ale większa szansa na zawieszenie inkscape XD)


Potem ręcznie poprawiłam największe błędy które wyszły przy wektoryzowaniu bitmapy opcją Śledzenie linii środkowej (trzeba przy tym pobawić się z suwakami Optymalizuj i Wygładzone narożniki dla lepszego efektu