Wpis z mikrobloga

Jak to wygląda z negocjacjami o wynagrodzenie przy rozmowach o pracę? Czy jeżeli powiem za dużo to z góry powiedzą że nie, czy będą próbowali jednak mnie zatrudnić tylko będą próbowali negocjować?

Znalazłem ofertę jakby skrojoną pode mnie, dosyć szeroki zakres wymagań, ale wszystkim zajmowałem się w przeszłości. 7 lat doświadczenia i chciałbym zawołać 20k netto. Warszawa. IT.

#pracbaza #programista15k #rekrutacja
  • 14
@wuut: z mojego doświadczenia: powiedzą, że budżet mają na max XX, a jak wypadniesz ponadprzeciętnie to "musza to obgadać" i wtedy wrócą z lepszą lub gorszą propozycją. Mi nawet kiedyś jakieś sztuczne "grejdy" dodawali, podnosili w korpo by wyszło jak chciałem.
@joolekk: Jeżeli bardzo przestrzelisz, to może być różnie. W jednej firmie, będą marnować Ci czas i na koniec udowodnić Ci jak bardzo twoje żądania są nierealne. W innej w ogóle się nie odezwą, bo uznają, że nawet jeśli się dogadasz i zgodzisz na niższą kwotę, to i tak przy najbliższej okazji uciekniesz tam gdzie więcej zapłacą.

Także jeżeli nie zależy Ci tak bardzo na zmianie pracy i na stanowisku oraz jeżeli
@wuut:Jak przestrzelisz z oczekiwaniami o < ~25% to często negocjują, jak więcej to zwykle dziękują zakładając ze różnice w budżecie, a oczekiwaniach są na tyle duże, że nie warto zawracać tyłka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wuut: Zapomniałem dopisać coś merytorycznego xD
Ja zawsze daje lekko zawyżona kwotę, oni starguja a ja dostanę tyle ile chciałem. Jak na olx.
Jeśli są podane widełki i poza nie nie wykraczasz to spoko. Jeśli nie ma podanych to ci raczej powiedzą że za dużo. Dobrze by było uargumentować dużą kwotę.
Z drugiej strony jak bym usłyszał cenę z kosmosu to bym najpierw sprawdził czy nie ma kandydata z lepszym stosunkiem
@wuut: Trzeba się szanowac moim zdaniem, mieć ustaloną stawkę i nie negocjować w dół. Postarac się tak wypaść na rozmowie ze nawet jesli budźet mają za mały to niech oni robią wszystko żeby go zwiększyć. Skoro móiwsz że chcesz 20 a potem godzisz sie pracowac za 18 to znaczy że:
1. Chciałes ich rabać na kase, zwyzając cene swoje udług:P
2. Może te twoje 7 lat doswiadczenia to jednak 5

Możesz
  • 0
@zibizz1: ciekawe spojrzenie, dzięki. Może powinienem dodać że jest to firma z której odszedłem trzy lata temu, przeprowadzając się do Warszawy gdzie wtedy nie mieli oddziału, a praca zdalna nie wchodziła w grę. Patrząc na ofertę jest to najprawdopodobniej bardzo podobne stanowisko. Wtedy byłem tech leadem, miałem pod sobą kilka osób i robiłem za 7500 netto. No i nie była to Warszawa. Teraz mam 14k netto i na pewno za tysiąc
@wuut: Na logikę - zależy. Załóżmy, że szukają 1 osoby:
- jeżeli zgłosi się ktoś inny i zrobi takie wrażenie jak ty albo lepsze ale będzie chciał mniej to nie będą już z tobą rozmawiać
- jeżeli zgłosi się ktoś inny na podobny poziomie i chce tyle samo to mogą negocjować
- jeżeli zgłosi się ktoś inny ale gorszy od ciebie i chce mniej to pewnie będą negocjować