Wpis z mikrobloga

@kishurki: hmmm, jeżeli operator mi na to pozwoli bez zwiększenia kosztów... czemu nie. Sprawdzę to - dzięki.

@fesaczi: do tej pory chyba chyba rzeczywiście bardzo rzadko to sprawdzali, ale podejrzewam, że US w najbliższym czasie będzie szukał kasy wszędzie, więc myślę, że jest jakieś ryzyko, że się doczepi
ale podejrzewam, że US w najbliższym czasie będzie szukał kasy wszędzie


@gjdfsh: niby tak, niby nie, opłacalność kontroli też jest brana pod uwagę, czy jest sens tracić czas urzędnika na kilka pln podatku

jeżeli operator mi na to pozwoli bez zwiększenia kosztów... czemu nie.


@gjdfsh: zapytaj bo ja przenosiłem już wiele razy i nigdy nie miałem zmiany taryfy, po prostu fakturę wystawiali na inny podmiot
@gjdfsh: Trudno powiedzieć, mojego kolegę kontrolowali i nic nie znaleźli więc przyczepili się do tego, że rachunki za telefon daje 100% w koszty, a używa go również do rozmów prywatnych. Jak będą chcieli to do wszystkiego mogą się przyczepić.
@kishurki: w NJU nie ma opcji dopisania NIPu, trzeba iść do Orange po oferte dla firm, a tam nie ma takiej w której za 38zł masz 2 numery bez limity i 30GB.
Nikt nie ma prawa sie przyczepić. Mozesz korzystać z prywatnego numeru do załatwiania spraw biznesowych, a skoro to prywatny numer to tez korzystasz do celów prywatnych to oczywiste.
w NJU nie ma opcji dopisania NIPu,


@zibizz1: po prostu nie chcą tego zrobić, legalnie i podatkowo taka możliwość istnieje, a to że są odwróceni tyłkiem do klienta to inna sprawa
@kishurki: wiem, inne sieci też zazwyczaj rozdzielają oferty i te firmowe są droższe o VAT. Jak sie ma 2 marki i jedna jest tylko dla konsumentów to łatwo się wykręcić i powiedzieć "Chcesz sobie odliczyć VAT? To zapłać nam wiecej, dla ciebie i tak to samo"