Wpis z mikrobloga

#programista15k #programista25k #programista100k #programista30k #programista50k #b2b #jdg
#macbook
Hej, mam pytanie dla programistów pracujących na B2B dla klientów z zagranicy - czy pracujecie na swoim sprzęcie, czy na sprzęcie od klienta? Czy mieliście możliwość wyboru? Jeśli ktoś pracuje na swoim sprzęcie dla klienta z Polski to niech tez proszę da znać :)

Będę w niedalekiej przyszłości rozglądał się za praca na kontrakt poza Polska i zastanawiam się, czy kupno macbooka do pracy ma sens :) (https://www.wykop.pl/wpis/69006679)
  • 14
@zapalara: Chciałbym uniknąć takiej sytuacji, ze kupię sobie laptopa, a później nie będę mógł na nim pradowac(bo pracodawca zabroni) i będzie leżał nieużywany

Szukam na linkedin, hired.com i remoteok, ale nie jest łatwo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@grizzly_joe: czemu usunąłeś identyczny wpis?
U mnie klient chciał żebym pracował na własnym, ale z drugiej strony słyszałem o jakichś leasingach więc nigdy nie wiadomo. Najlepiej najpierw znaleźć kontrakt i dopiero kupić.
@grizzly_joe: każde korpo, nawet te z rygorystycznym security ma jakieś polityki umożliwiające współpracę z dostawcami. Ty jako programista finalnie dostarczasz kod/rozwiązanie, więc a) nie ma sensu narzucać Ci komputer we władzy klienta oraz b) płacić Ci za licencję oprogramowania do wytwarzania kodu/rozwiązania.

Dodatkowo robiąc na sprzęcie klienta to on formalnie powinien Cię za to skasować na fakturze co potem ewentualnie Ty przerzucisz na niego.
Raczej nikt normalny nie powinien wymagać takich
@grizzly_joe: no cześć

dla mnie ma sens bo sporo firm zachodnich kontraktorów nie dają nic poza zapłata faktury, oczywiście jeśli jest ona zadowalająca. Mam macbooka swojego tylko do pracy zawodowej od 6 lat i jest w pyte