Wpis z mikrobloga

Mireczki ktore pracuja dla zagranicznych firm IT, co trzeba umiec szczególnego zeby sie zalapac? W wakacje bede miec 1,5 expa komercyjnego, jest szansa zeby znalezc cos remote ale dla zagranicznych firm? Stack to java i spring.

Planuje ogolnie podszlifowac jeszcze bardziej angielski i moze zrobić certa z aws jakiegos zeby zwiekszyc szanse. Dobry pomysl?

Patrzylem oferty tylko na glassdoor poki co i byly oferty dla javovcow z rocznym expem np.
O wszelkie porady bardzo dziękuję:)

#programowanie #pracait #programista15k #programista30k
  • 18
@Radsonowskyy: jeśli full remote dla zagranicy to moim zdaniem musisz być seniorem albo przynajmniej sprzedać się jako taki. Wtedy firma ma podstawy żeby dać Ci i dobra stawkę i w pewnym stopniu zaufać ze nie będziesz lecieć w kulki . Jakie technologie? Z takim expem po prostu zbierałbym doświadczenie, na grube hajsy przyjdzie czas
@bb89: Java/spring i otoczka wokol tego;/ jakies dockery bazy danych, hibernate, ogolnie planuje nauczyc sie mikroserwisow bo jeszcze nie mialem z tym stycznosci w projekcie a wiem ze tez sie przydaje
@Radsonowskyy: Angielski, tylko nie to co ucza w szkole, masz sie dogadac i masz rozmawiac na kazdy temat. Angielski ma byc plynny, nie idealny gramatycznie, dodatkowo zaczynam miec wrazenie, ze akcent jest wazniejszy od gramatyki.

Dostalem w obecnej pracy jakies podstawowe pytania techniczne, wazniejsze bylo moje poprzednie doswiadczenie, a nie twarde skile.
Za mało expa, musisz już na papierze stwarzać pozory że jestes senior + podtrzymać to na rozmowie + ang min B2. Dwa, na rynek zagraniczny walą wszyscy teraz, ja mam 3.5 lat expa i na 20 cv miałem odpowiec na poziomie 1-2 rozmowy HR.
@Radsonowskyy: moim zdaniem ciężko jeżeli nie ma się doświadczenia które zachodni uznaje jako weryfikowalne przez niego:
1. doświadczenie stacjonarne w jego kraju w rozpoznawalnej firmie, do której może zadzwonić
2. zagraniczne certyfikaty
3. doświadczenie w kraju commonwealth, g7, gdzie się dogada po ang i się dodzwoni
4. Polski oddział rozpoznawalnej zagranicznej korporacji, gdzie mogą zadzwonić i dogadać się po ang

często jest tak że rekruterzy szukają pracowników z znanych firm, by