Wpis z mikrobloga

Hej, czy są jakieś książki/publikacje na temat systemów #windows? Chciałbym się zagłębić w jego budowę, funkcje, biblioteki itd.

Chcę dokładniej poznać system, którego używam odkąd zacząłem poprawnie składać literki. Zawsze mnie jarało grzebanie w systemie, szukanie rozwiązań w internecie, klepanie dziwnych poleceń w cmd i siedzenie do rana nad problemami związanymi z komputerem. I tak samo zawsze mnie zastanawiało skąd "ci ludzie" z internetu znają odpowiedź wraz z dokładnymi poleceniami/rejestrami/adresami etc. Stąd moja chęć do nauki i poznawania Windowsa od od podszewki. Nawet bym sobie zbudował budżetowego blaszaka do eksperymentów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#komputery #informatyka
dolan03 - Hej, czy są jakieś książki/publikacje na temat systemów #windows? Chciałbym...

źródło: comment_1668630344P0dw4Rsseomn360CEbVKJs.jpg

Pobierz
  • 5
Nawet bym sobie zbudował budżetowego blaszaka do eksperymentów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@dolan03: Do testów mogących coś mocniej "popsuć" w systemie polecam maszynę wirtualną. Po instalacji systemu zrobić kopię pliku dysku, snapshot, itp., by móc potem bezproblemowo psuć i naprawiać, ewentualnie przywrócić stan z chwili po instalacji i zacząć zabawę od nowa.