Wpis z mikrobloga

Mircy doradźcie, bo się waham. Potrzebuję szafkę narzędziową do garażu. I myślę o 2 opcjach.

1. Gotowa, wyposażona YATO YT-55300, o taka:
https://allegro.pl/oferta/szafka-wozek-narzedziowy-yato-yt-55300-177-el-12724788362

2. Pusta Hogert HT7G047, o taka:
https://allegro.pl/oferta/hogert-ht7g047-wozek-szafka-narzedziowa-7-szuflad-11876288364

Do Hogerta dokupiłbym wkłady z narzędziami.
Ogólnie skłaniam się ku Hogertowi, ma 7 szuflad, jak dołożę tę 500 różnicy w cenie to powinienem już ją w miarę wyposażyć do swoich potrzeb, a docelowo mogę dokupować bardziej "fancy" wkłady.
Z drugiej strony YATO mam już z kompletem narzędzi, docelowo wyjdzie chyba trochę taniej niż Hogert.
Jak myślicie?
#narzedzia #mechanikasamochodowa #mechanika #warsztat
  • 13
  • Odpowiedz
@mbasasello: nie wiem skąd fama, że narzędzia ręczne yato spadły na jakości. Mam zestaw 94 elementy z chyba 2013 roku i ostatnio kupiłem ten sam zestaw szwagrowi. Muszę przyznać, że jakieś oszczędności są, ale na pierwszy rzut oka dotyczą walizki, a nie samych narzędzi. Mój zestaw ma metalowe zawiasy, zestaw szwagra plastikowe. Natomiast same narzędzia wyglądają identycznie. Może z czasem wyjdą jakieś różnice (chociaż wątpię, szwagier nie jest jakimś heavy userem).
  • Odpowiedz
@mbasasello: Mam 3 małe i 3 duże. Wolał bym 2 duże i 5 małych. Łatwiej znaleźć konkretne narzędzie. W dyżych to tylko bajzel się robi jak nie trzymasz tam narzędzi w walizkach. Ewentualnie nadają się do narzędzi elektrycznych bo do małych nie wejdą.
  • Odpowiedz
Jak myślicie?


@mbasasello: jedno i drugie to taki sam chińki szajs blaszanka.
Kupiłem bliźniaczą do tego Yato - neotools (niby "z tej samej bajki ale bardziej premium " ale kij z tego). Same szuflady są w neotools praktycznie identyczne jak w tej drugiej, niebieskiej...
Sama szafka - no tak se, szału ani dramatu nie ma, choć szuflady jakby były solidniejsze a nie taka "blaszanka wytłoczka" to by było fajniej.
Ale wkłady
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fabek: @mbasasello: spokój panowie, małe grzechotki Yato takie właśnie są, w dwóch identycznych zestawach 3881, jedna poległa po chyba tygodniu, w drugim zestawie po ponad 5 latach nic się nie dzieje z nią :p. Też kwestia tego jak bardzo fizyczny człowiek ich używa, pracowałem z takim świrem że na każdy klucz na 1/4 cała dokładał rurkę pół metra i u szefa wiecznie wymieniał małe grzechotki i nasadki 13mm
  • Odpowiedz